Finał LE chroniony najlepiej w historii

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Liga Europejska
Wtorek, 23 Maj 2017 16:30
Środowy finał Ligi Europy, w którym zmierzą się Ajax Amsterdam i Manchester City będzie najlepiej chronionym wydarzeniem sportowym w historii Szwecji.

Spotkanie odbędzie się na Friends Arena w Solnie, pod Sztokholmem. - Za zabezpieczenie wydarzenia będzie odpowiadała policja, ale też wiele innych służb. Jeszcze nigdy w historii Szwecji impreza sportowa nie była tak dobrze zabezpieczona, jak będzie finał Ligi Europy - powiedział Martin Fredman, prezes szwedzkiej związku piłkarskiego.

Szwedzi nie podali konkretnej liczby osób odpowiedzialnych za strzeżenie bezpieczeństwa, ale wiadomo, że wśród oddziałów pilnujących porządku będzie policja bezpieczeństwa. Jednostka ta nigdy dotąd nie ochraniała imprez piłkarskich.

Wzmożona ostrożność spowodowana jest poniedziałkowym zamachem terrorystycznym w Manchesterze oraz kwietniowym w Sztokholmie. W związku ze szczegółowymi kontrolami, wejście na stadion będzie trwało znacznie dłużej niż zwykle, toteż UEFA prosi kibiców o wcześniejsze przybycie na obiekt.

Na stadionie w Solnie mecz obejrzy 48 tysięcy widzów. W Sztokholmie pojawią się jednak także strefy kibica, w których na telebimach finał Ligi Europy będzie mogło obejrzeć kolejne kilka tysięcy osób.

band, PilkaNozna.pl
Źródło: PAP
Finał LE chroniony najlepiej w historii
 
Podziel się newsem
`
 
Liga Europy 2017/18
 
 
 
kolejka
 
   
Archiwum Rozgrywek

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji