Ajax pokonał Duńczyków, Teodorczyk gra dalej

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 16 Marzec 2017 22:59
Anderlecht Bruksela ograł APOEL Nikozja i awansował do ćwierćfinału Ligi Europy. Tym razem Łukasz Teodorczyk nie strzelił gola.
Teodorczyk będzie miał okazję poprawić dorobek bramkowy w ćwierćfinale LM (fot. Cezary Musiał)

Polski napastnik tym razem zakończył mecz bez gola, choć już w trzeciej minucie miał doskonałą okazję na strzelenie gola. Polak nie wykorzystał jednak fatalnego błędu jednego z rywali. Teodorczyk zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę. Przed przerwą wychowanek Wkry Żuromin miał jeszcze dwie okazje na zdobycie bramki, ale w czwartek nie imponował skutecznością.

Polak miał jednak spory udział przy golu dla Belgów. Dzięki jego pressingowi "Fiołki" odzyskały piłkę i po zespołowej akcji gola strzelił Frank Acheampong.

Anderlecht kontrolował przebieg meczu, miał dwubramkową zaliczę z pierwszego meczu i był zdecydowanie lepszym zespołem od APOEL-u Nikozja. Teodorczyk został zmieniony w 75. minucie spotkania, a Anderlecht spokojnie awansował do ćwierćfinału.

Większe problemy w uzyskaniu promocji do 1/4 finału Ligi Europy miał Ajax Amsterdam. Holendrzy po wyeliminowaniu Legii Warszawa, przed tygodniem przegrali na wyjeździe 1:2 z FC Kopenhaga i w rewanżu musieli ruszyć do ataku.

Ajax szybko powinien objąć prowadzenie, ale już po 180 sekundach gry bramkarz gości, Robin Olsen wygrał pojedynek z Kasperem Dolbergiem. Po kilku chwilach ładną obroną popisać musiał się z kolei Andre Onana. W 23. minucie Olsen obronił strzał Lasse Schone po indywidualnej akcji Duńczyka. Do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Bertrand Traore i strzelił gola.

Tego dnia, w meczu duńskiemu zespołowi najlepszymi graczami Ajaxu byli... Duńczycy. Mnóstwo kłopotów rywalom sprawiał Dolberg i to właśnie on w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry został sfaulowany w polu karnym przez Joresa Okore. Po chwili Dolberg wykorzystał rzut karny.

Po przerwie gracze FC Kopenhaga uaktywnili się w poszukiwaniu gola dającego dogrywkę. Narażali się w ten sposób na kontrataki, ale obu zespołom brakowało skuteczności. Więcej bramek nie zdobyto i w ćwierćfinale Ligi Europy zagra Ajax.