Liga Europy: Ajax przegrał w Kopenhadze

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 09 Marzec 2017 21:27

Ajax okazał się gorszy od zespołu FC Kopenhaga w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Drużyna z Amsterdamu, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Legię Warszawa, doznała porażki 1:2 w wyjazdowym meczu w stolicy Danii.

Ajax Amsterdam przegrał na wyjeździe z Kopenhagą, ale wciąż ma spore szanse na awans do ćwierćfinału Ligi Europy (foto: C. Musiał)

Kara dla Arki za mecz w LE - KLIKNIJ!

Czwartkowe spotkanie rozgrywane na stadionie Telia Parken rozpoczęło się znakomicie dla drużyny gospodarzy. FC Kopenhaga potrzebowała zaledwie kilkudziesięciu sekund na to, aby objąć prowadzenie: wynik meczu otworzył pomocnik Rasmus Falk Jensen.

Po szybko otrzymanym ciosie goście z Holandii potrzebowali czasu, aby złapać odpowiedni rytm. Zdołali jednak doprowadzić do remisu jeszcze w trakcie pierwszej połowie. W 32. minucie gry na listę strzelców wpisał się rewelacyjny Kasper Dolberg. 19-letni Duńczyk skierował piłkę do bramki efektownym uderzeniem z powietrza po dośrodkowaniu Davy'ego Klaassena.

W drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze. Wygraną Kopenhadze zapewnił Andreas Cornelius – 23-letni napastnik popisał się świetnym strzałem głową, wykorzystując precyzyjne dogranie Petera Ankersena z prawego skrzydła.

Porażka 1:2 w Kopenhadze absolutnie nie przekreśla szans Ajaksu na awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Spotkanie rewanżowe w Amsterdamie odbędzie się już za tydzień, 16 marca.