Liga Europy: Wyjazdowa wygrana Anderlechtu - Liga Europejska - Wydarzenia

Liga Europy: Wyjazdowa wygrana Anderlechtu

Drukuj

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 09 Marzec 2017 20:50

Anderlecht Bruksela wykonał krok w stronę awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. W pierwszym meczu 1/8 finału tych rozgrywek belgijska drużyna pokonała 1:0 APOEL Nikozja na wyjeździe. Łukasz Teodorczyk wystąpił w zespole gości.

Łukasz Teodorczyk podczas spotkania w Nikozji nie powiększył swojego dorobku bramkowego w Lidze Europy (foto: Ł. Skwiot)

Pary półfinałowe Ligi Europy - KLIKNIJ!

Jedyny gol czwartkowego spotkania rozgrywanego na Neo GSP Stadium w Nikozji padł po niespełna dwóch kwadransach zmagań. W 29. minucie gry wynik zawodów otworzył Nicolae Stanciu – rumuński pomocnik posłał piłkę do bramki gospodarzy precyzyjnym, technicznym strzałem z pola karnego po podaniu od swojego rodaka, Alexandru Chipciu.

Łukasz Teodorczyk znalazł się w wyjściowym składzie Anderlechtu na mecz z APOEL-em. Napastnik reprezentacji Polski przebywał na boisku przez 59 minut: po niespełna godzinie gry zastąpił go Szwed Isaac Thelin.

Dzięki wygranej 1:0 na Cyprze drużyna Anderlechtu jest bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. Rewanżowe starcie pomiędzy tymi zespołami odbędzie się 16 marca w Brukseli.