Liga Europy: Sensacja na Wembley! - Liga Europejska - Wydarzenia

Liga Europy: Sensacja na Wembley!

Drukuj

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 23 Luty 2017 23:14

Wielka niespodzianka na Wembley! Tottenham Hotspur na własnym terenie tylko zremisował 2:2 z zespołem KAA Gent w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Taki rezultat zapewnił awans do kolejnej rundy drużynie z Belgii, która w pierwszym meczu wygrała 1:0.

Pary półfinałowe Ligi Europy - KLIKNIJ!

Początek czwartkowego meczu w Londynie nie zwiastował katastrofy Tottenhamu. W dziesiątej minucie Koguty objęły prowadzenie, kiedy na listę strzelców wpisał się Duńczyk Christian Eriksen.

Radość sympatyków Spurs trwała jednak tylko dziesięć minut. Wyrównującego gola dla gości z Belgii strzelił… Harry Kane. Reprezentant Anglii uderzeniem głową skierował piłkę do własnej bramki!

Pięć minut przed przerwą sytuacja Tottenhamu stała się jeszcze gorsza. Dele Alli brutalnie zaatakował wślizgiem kolano jednego z piłkarzy przeciwnej drużyny. Portugalski sędzia nie wahał się ani chwili i błyskawicznie wyrzucił 20-letniego pomocnika z boiska.

Radzący sobie w osłabionym składzie zespół menedżera Mauricio Pochettino w 61. minucie wrócił do gry o awans. Kenijczyk Victor Wanyama popisał się kapitalnym strzałem z odległości 15 metrów, dając ekipie gospodarzy prowadzenie 2:1.

Wówczas Tottenham potrzebował jeszcze jednego gola, aby wywalczyć promocję do kolejnej rundy Ligi Europy. Angielska drużyna jednak nie tylko nie zdołała zdobyć bramki, ale na dodatek kolejną straciła. W 82. minucie gola na 2:2 strzelił rezerwowy Jeremy Perbet. Po trafieniu doświadczonego napastnika stało się jasne, że Gent nie wypuści już awansu z rąk.