LE: Fenomenalny wyczyn Borussii! - Liga Europejska - Wydarzenia

LE: Fenomenalny wyczyn Borussii!

Drukuj

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 23 Luty 2017 22:58

Borussia Moenchengladbach w niesamowitych okolicznościach awansowała do 1/8 finału Ligi Europy! W rewanżowym spotkaniu z Fiorentiną niemiecki zespół zwyciężył 4:2, choć po dwóch kwadransach przegrywał już 0:2.

Andreas Christensen strzelił czwartego gola dla Borussii w wyjazdowym meczu z Fiorentiną (foto: Ł. Skwiot)

Pary półfinałowe Ligi Europy - KLIKNIJ!

Do czwartkowego rewanżu z Borussią Moenchengladbach zespół Fiorentiny przystępował z jednobramkową zaliczką z pierwszego meczu. Przed tygodniem w Niemczech drużyna z Włoch odniosła cenne zwycięstwo 1:0.

Początek zawodów na Stadio Artemio Franchi zapowiadał pewne zwycięstwo zespołu gospodarzy. W 16. minucie gry Fiorentina objęła prowadzenie: Nikola Kalinić posłał piłkę do siatki po świetnej akcji i podaniu Federico Bernardeschiego.

Zaledwie 13 minut później Viola miała już dwie bramki przewagi. Koszmarny błąd przed własnym polem karnym popełnił Jannik Vestergaard, a z prezentu od duńskiego obrońcy skorzystał Borja Valero, który przejął piłkę i w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem posłał ją do siatki.

Mogło się wydawać, że losy tego dwumeczu są już rozstrzygnięte. Jednak Borussia nie zamierzała rezygnować z walki o awans. Minutę przed przerwą kontaktowego gola dla niemieckiej drużyny strzelił Lars Stindl – kapitan Źrebaków pewnie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron Borussia rozegrała popisową partię. W 47. minucie nadzieję na awans przywrócił kibicom z Moenchengladbach Lars Stindl. Zaledwie osiem minut później goście prowadzili już 3:2, a hat tricka skompletował Stindl! Niemiecki pomocnik oddał precyzyjny, płaski strzał z linii szesnastego metra po podaniu od Jonasa Hofmanna z rzutu wolnego.

Wynik 3:2 już premiował awansem Borussię M'Gladbach, jednak ekipa trenera Dietera Heckinga postanowiła jeszcze pójść za ciosem. W 60. minucie bramkę na 4:2 dla niemieckiej drużyny zdobył Andreas Christensen. 20-letni obrońca oddał celny strzał głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Hofmanna.

Więcej goli na Stadio Artemio Franchi już w czwartek nie padło. Po świetnym i bardzo emocjonującym meczu Borussia M'Gladbach odniosła efektowne zwycięstwo 4:2 nad Fiorentiną. Taki rezultat oznacza, że niemiecka drużyna wystąpi w 1/8 finału Ligi Europy.