Łatwa wygrana OL bez Macieja Rybusa - Liga Europejska - Wydarzenia

Drukuj

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 23 Luty 2017 22:55
Olympique Lyon nie pozostawił żadnych złudzeń i awansował do kolejnej rundy Ligi Europy. Francuski gigant bez problemów ograł u siebie AZ Alkmaar.

W wyjściowym składzie gospodarzy zabrakło niestety Macieja Rybusa. Polski defensor po chorobie nie był w pełni sił i z tego powodu nie został włączony nawet do kadry meczowej.

Losy rywalizacji w tej parze były rozstrzygnięte praktycznie po pierwszym spotkaniu. Olympique Lyon wygrał wówczas na terenie rywala 4:1 i trudno było sobie wyobrazić przed rewanżem, że Francuzi stracą tak solidną zaliczkę.

Spotkanie rewanżowe miało bliźniaczo podobny przebieg, jak pierwszy mecz. Już od pierwszych minut Olympique Lyon narzucił swój styl gry i po niespełna 20 minutach prowadził 2:0. Na listę strzelców wpisali się Nabil Fekir oraz Maxwel Cornet.

W 26. minucie AZ Alkmaar co prawda złapało kontakt, ale po chwili golem na 3:1 odpowiedział Fekir. Ostatecznie po 45 minutach meczu gospodarze prowadzili 4:1 i losy dwumeczu były w zupełności rozstrzygnięte.

Druga odsłona meczu była już tylko formalnością. Olympique Lyon ostatecznie wygrał aż 7:1 i awansował do kolejnej rundy Ligi Europy.