Mecz kontrowersji. Czy Ajax zdobył gola w Warszawie?

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Liga Europejska
Piątek, 17 Luty 2017 08:16
Po czwartkowym meczu przy Łazienkowskiej sporo miejsca poświęcono sytuacji, której świadkami byliśmy już w ósmej minucie. Arkadiusz Malarz obronił wtedy w znakomitym stylu uderzenie Davy'ego Klaassena, a przynajmniej tak się w pierwszej chwili wydawało. Powtórki i analizy skłaniają bowiem do postawienia wniosku, że piłka po tym strzale znalazła się już za linią bramką.

Arkadiusz Malarz popisał się świetnym refleksem, ale... (fot. Sebastian Frej)

Radović: Kartka? To głupota z mojej strony. Przepraszam kolegów (WIDEO) - KLIKNIJ!

Przypomnijmy, że Malarz zatrzymał piłkę w ostatniej chwili i chociaż piłkarze Ajaksu sygnalizowali, że ta przekroczyła linię bramkową, to sędzia nie wskazał na środek boiska. Gola nie widział również arbiter stojący tuż przy bramce, który dokładnie obserwowała całą sytuację.

W mediach społecznościowych zaczęły się jednak pojawiać zdjęcia ze stopklatką interwencji bramkarza Legii Warszawa, które pokazały, że futbolówka znajdowała się już całym obwodem za linią. Potwierdziła to analiza przeprowadzona w przerwie meczu przez Canal Plus przy użyciu nowoczesnej technologii.

Widać więc jak na dłoni, że piłka wpadła do bramki. Arkadiusz Malarz ze swojej roli się wywiązał, jednak sędziowie nie dostrzegli całego zajścia. Gdyby w rozgrywkach Ligi Europy zastosowano goal-line technology, to arbiter po kilku sekundach otrzymałby informację o tym, czy gol padł czy nie i mógłby podjąć stosowną decyzję.


gar, PiłkaNożna.pl
Mecz kontrowersji. Czy Ajax zdobył gola w Warszawie?
 
Podziel się newsem
`
 
Liga Europy 2017/18
 
 
 
kolejka
 
   
Archiwum Rozgrywek

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji