II liga: Ciekawiej na dole

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - II Liga
Piątek, 03 Marzec 2017 13:00
Po 97 dniach do rywalizacji powrócą II-ligowcy. Ponad połowa drużyn nie może być pewna utrzymania, co zapowiada wielkie emocje w rundzie wiosennej.
Czołowy tercet w składzie Raków, Radomiak i Odra przerasta trzeci poziom rozgrywkowy. W przypadku tych drużyn wypada zapytać kiedy, a nie czy, zawitają na zaplecze ekstraklasy. Zdecydowanie ciekawsza walka szykuje się na dole tabeli, ponieważ zimowe ruchy transferowe umocniły przekonanie, że nikt nie chce spaść. Nawet trapiona licznymi problemami natury finansowo-organizacyjnej Polonia Bytom nie ma zamiaru opuścić II-ligowych szeregów bez walki. 


- Myślę, że na szczycie tabeli nie należy oczekiwać rewolucji - przyznaje trener Stali Stalowa Wola, Rafał Wójcik. - Radomiak jest mocny i organizacyjnie, i piłkarsko. Duże znaczenie ma także postać trenera Vernera Liczki, który zrobił solidną podstawę pod awans. Odra jako beniaminek błyskawicznie okrzepła w II lidze. Raków dobijał się do I ligi od dwóch-trzech sezonów, ale wszystko wskazuje, że teraz wreszcie uda się im osiągnąć upragniony cel. Jedynym kontrkandydatem do miejsca w pierwszej trójce wydaje się Puszcza Niepołomice, która ma bardzo mocny skład i ustabilizowaną sytuację finansową. Jeżeli ktoś miałby pokrzyżować szyki drużynom z pierwszej trójki to właśnie oni. 

Kotwica Kołobrzeg i Rozwój Katowice dokonały zimą rewolucji kadrowej, ciekawych transferów dokonał także ROW 1964 Rybnik, natomiast Polonia Warszawa postawiła na jakość, a nie ilość. Czarne Koszule i Warta Poznań to jedyni II-ligowcy, którzy część zimy spędzili w ciepłych krajach. Beniaminek z Mazowsza wzorem ubiegłego roku obrał kierunek na Cypr, natomiast drużyna Petra Nemeca spędziła tydzień w Turcji. - Walka na dole będzie niezwykle ciekawa. Uważam, że wszystko rozstrzygnie się w bezpośrednich starciach pomiędzy drużynami z dolnej połowy tabeli. Rozwój poczynił bardzo ciekawe transfery, Polonia Bytom także zaskoczyła swoimi ruchami. Jestem niezwykle ciekaw jak ułoży się wiosna, ponieważ nikt z dolnych rejonów tabeli nie przespał zimy - powiedział Wójcik.

Już pierwszy mecz w Bytomiu pomiędzy Polonią a Wartą powinien dostarczyć wielu emocji. Później będzie tylko ciekawiej!

sul, PiłkaNożna.pl

20. kolejka II ligi

Piątek, 3.03

Polonia B. - Warta (19:00) 1

Sobota, 4.03

Błękitni - ROW (13:00) X

Odra - Olimpia E. (14:00) 1

Olimpia Z. - Legionovia (14:00) 1

Rozwój - Siarka (15:00) 1

Kotwica - Gryf (17:00) 1

Niedziela, 5.03

Puszcza - Radomiak (14:00) X

Raków - GKS Bełchatów (14:00) 1

Stal - Polonia W. (14:00) X
II liga: Ciekawiej na dole
 
Podziel się newsem
`
 
II LIGA
 
 
 
kolejka
 
   

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji