II liga: Ostatnie szlify lidera

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - II Liga
Poniedziałek, 13 Luty 2017 13:19
Raków Częstochowa ma przed sobą drugie zimowe zgrupowanie. Podopieczni Marka Papszuna będą w Kleszczowie pobierać ostatnie szlify przed najważniejszą rundą od lat.

W autokarze do Kleszczowa zabrakło miejsca dla kontuzjowanych Adama Czerkasa oraz Mateusza Kosa. Zwolnione miejsca zajęli młodzieżowcy. Papszun będzie miał okazję, aby przyjrzeć się z bliska dwóm piłkarzom rezerw - obrońcy Łukaszowi Ocimkowi (rocznik 1998) oraz napastnikowi Alanowi Jaworskiemu (1999).


Tercet bramkarzy stworzyli młodzieżowcy. Jak wiadomo w II lidze przez 90 minut na boisku musi występować dwóch piłkarzy o tym statusie. Wiele na to wskazuje, że trener Rakowa będzie nadal połowicznie wypełniał przepis poprzez wystawianie golkipera urodzonego w 1996 roku lub wcześniej. Największe szanse na regularną grę wydaje się mieć Mateusz Lis.

O sile defensywy Rakowa powinni stanowić super skuteczny Tomas Petrasek (6 goli w rundzie jesiennej) oraz niedawno pozyskany Łukasz Sołowiej (poprzednio Jagiellonia Białystok). Rosły Czech dołączy do kolegów w środę, ponieważ w jego ranę na nodze wdało się zakażenie. Nie bez szans na grę w pierwszym składzie Medalików są także Łukasz Góra i Tomasz Margol.

Linia pomocy to zdecydowanie najsilniejsza formacja lidera II ligi. Rafał Figiel, Piotr Malinowski czy Tomasz Wróbel to tylko najgłośniejsze nazwiska w zestawie godnym co najmniej zaplecza ekstraklasy. W stosowanym ustawieniu 3-4-3 trener Papszun często decyduje się na wystawienie czterech środkowych pomocników. Dwóch skrzydłowych wspiera wówczas napastnika. O miejsce na szpicy walczą kontuzjowany obecnie Czerkas i Tomasz Płonka. Możliwy jest także wariant z doświadczonym Wróblem na dziewiątce.

Raków w okresie przygotowawczym zanotował już kilka wyników napawających optymizmem przed rundą rewanżową. O sile Medalików przekonały się drużyny: z ekstraklasy (wygrana 2:0 z Wisłą Kraków) i I ligi (wygrana 3:2 z MKS Kluczbork oraz remisy 1:1 ze Stomilem i 0:0 z GKS Katowice). Na rozkładzie Rakowa znajdują się jeszcze: Widzew (w Kleszczowie) oraz Zagłębie Sosnowiec i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Wszyscy w Rakowie wytrwale pracują, aby już w czerwcu (a najlepiej w maju) świętować awans do I ligi. Jednym z nielicznych minusów klubu spod Jasnej Góry jest infrastruktura. Miasto nie pali się do budowy stadionu na miarę XXI wieku, co spowodowało dużą gorycz przy Limanowskiego i nie tylko…

Kadra Rakowa na obóz:

Bramkarze: Kamil Czapla, Mateusz Lis, Błażej Stępień

Obrońcy: Łukasz Góra, Adam Mesjasz, Łukasz Ocimek, Tomas Petrasek, Łukasz Sołowiej, Kamil Wojtyra

Pomocnicy: Lukas Duriska, Rafał Figiel, Łukasz Kmieć, Filip Kowalczyk, Jakub Łabojko, Piotr Malinowski, Tomasz Margol, Przemysław Mizgała, Przemysław Oziębała, Tomasz Wróbel, Karol Żmijewski

Napastnicy: Alan Jaworski, Peter Mazan, Tomasz Płonka, Łukasz Siedlik

sul, PiłkaNożna.pl

II liga: Ostatnie szlify lidera
 
Podziel się newsem
`
 
II LIGA
 
 
 
kolejka
 
   

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji