II liga: Nikt nie chce spaść

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - II Liga
Piątek, 10 Luty 2017 14:14

Zimowe ruchy transferowe wśród drużyn plasujących się na czerwonym polu w II lidze wyraźnie pokazują, że prawie każdy wierzy w uchronienie się przed spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.


Najmniejsze szanse na utrzymanie ma Polonia Bytom. Jak na razie ligowy outsider dokonał tylko jednego transferu. Przemysław Szkatuła (pozyskany z Karpat Krosno) nie daje jednak gwarancji odrobienia pokaźnej straty. Polonia została ukarana w tym sezonie odjęciem już ośmiu punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych. Działacze z Bytomia częściej myślą o utrzymaniu klubu przy życiu niż obronie przed relegacją.

Po rundzie jesiennej w gronie skazywanych na spadek znajdował się Rozwój Katowice. Jeszcze rok temu klub, w którym wychował się Arkadiusz Milik, występował na zapleczu ekstraklasy, jednak w minionym roku kalendarzowym odniósł tylko 10 zwycięstw...

Nowy trener, Tadeusz Krawiec, podjął się rewolucji kadrowej. Rozwój zapewnił sobie usługi: Michała Czekaja (bez klubu), Grzegorza Fonfary i Sebastiana Szczepańskiego (Stal Mielec), Damiana Kowalczyka oraz Sebastiana Murawskiego (Chrobry Głogów), Filipa Kozłowskiego (Chojniczanka Chojnice), Michała Płonki (Legionovia Legionowo), Dawida Przezaka (Sokół Aleksandrów Łódzki). Zielono-żółto-czarni nie oddadzą miejsca w II lidze bez walki.

Największym zaskoczeniem in minus rundy jesiennej była postawa Czarnych Koszul. Stołeczna Polonia punktowała rzadko i osiadła na czerwonym polu. Zimowy ruchy 2-krotnego mistrza Polski nie są przesadnie obfite, ale konkretne. Daniel Gołębiewski (Pogoń Siedlce) i Rafał Zembrowski (Znicz Pruszków) powinni okazać się wzmocnieniami jak na warunki II-ligowe.

O spadku nie chcą słyszeć w Rybniku. ROW zakontraktował już Przemysława Brychlika (Odra Opole), Dominika Budzika oraz Sebastiana Musiolika (Piast Gliwice), Mariana Jarabicę (Dukla Bańska Bystrzyca), Kacpra Rosę (Świt Skolwin), a przede wszystkim Mariusza Zganiacza (GKS Tychy). Starzy znajomi z Odry Wodzisław Śląski - Zganiacz i Mariusz Muszalik - postarają się, aby ROW utrzymał się w II lidze.

Niewielką przewagę nad strefą spadkową ma Kotwica Kołobrzeg. Rewelacja sezonu 2015-16 mocno obniżyła loty. Efektem tego było pożegnanie z Piotrem Tworkiem i zatrudnienie Ryszarda Wieczorka. Nowy trener, specjalizujący się w rewolucjach, nie przestraszył się radykalnych zmian. Kotwica pożegnała zimą aż 11 piłkarzy. Wszystkie luki nie zostały jeszcze wypełnione, ponieważ jak na razie nad polskie morze przenieśli się: Bartosz Biel (Olimpia Zambrów), Tomasz Prejs (Stal Mielec), Eryk Sobków (GKS Katowice) i Karol Szymański (Chrobry Głogów).

Pozostałe kluby najmocniej zagrożone spadkiem - GKS Bełchatów, Gryf Wejherowo, Warta Poznań - jeszcze nie poczyniły transferów rzucających na kolana. Miejmy nadzieje, że jeszcze doczekamy się kilku ciekawych ruchów. Im będzie ich więcej, tym ciekawszy będzie bój o utrzymanie.

sul, PiłkaNożna.pl

II liga: Nikt nie chce spaść
 
Podziel się newsem
`
 
II LIGA
 
 
 
kolejka
 
   

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji