Drutex Bytovia Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów GKS Tychy GKS Katowice Górnik Łęczna Miedź Legnica Odra Opole Olimpia Grudziądz Podbeskidzie Bielsko-Biała Pogoń Siedlce Puszcza Niepołomice Raków Częstochowa Ruch Chorzów Stal Mielec Stomil Olsztyn Wigry Suwałki Zagłębie Sosnowiec

Nice I liga: Efektowne zwycięstwo Podbeskidzia

Wydarzenia - I Liga
Środa, 13 Wrzesień 2017 20:56

Podbeskidzie Bielsko-Biała zanotowało drugie zwycięstwo w sezonie 2017/18. W zaległym meczu siódmej kolejki Nice I ligi Górale przed własną publicznością pokonali aż 3:0 wyżej notowaną Olimpię Grudziądz.

Nice I liga: Odra Opole na fotelu lidera - KLIKNIJ!

Wynik środowego spotkania rozgrywanego w Bielsko-Białej otworzył Paweł Tomczyk. 19-letni napastnik, wypożyczony do Podbeskidzia z Lecha Poznań, w 32. minucie gry zaskoczył bramkarza Olimpii, Wojciecha Małeckiego. Dla Tomczyka to już trzecie trafienie w obecnym sezonie.

Na kolejne gole kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Bielsku-Białej musieli poczekać do drugiej połowy. Od 66. minuty gospodarze prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Sierpina.

Najświeższe doniesienia z I ligi na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Wynik zawodów na 3:0 dla Podbeskidzia ustalił rezerwowy Valerijs Sabala. Łotewski napastnik zdobył bramkę na sześć minut przed upływem regulaminowego czasu gry.

Dzięki zwycięstwu nad Olimpią Grudziądz drużyna Górali niemal wydostała się ze strefy spadkowej Nice I ligi. Aktualnie Podbeskidzie zajmuje 15. miejsce w tabeli.