Drutex Bytovia Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów GKS Tychy GKS Katowice Górnik Łęczna Miedź Legnica Odra Opole Olimpia Grudziądz Podbeskidzie Bielsko-Biała Pogoń Siedlce Puszcza Niepołomice Raków Częstochowa Ruch Chorzów Stal Mielec Stomil Olsztyn Wigry Suwałki Zagłębie Sosnowiec

Nice I liga: Premierowe zwycięstwo Miedzi

Wydarzenia - I Liga
Sobota, 12 Sierpień 2017 14:56

Miedź Legnica odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/18. W spotkaniu trzeciej kolejki Nice I ligi drużyna prowadzona przez trenera Dominika Nowaka pokonała 4:2 Odrę Opole na wyjeździe.

Nice I liga: Zwycięstwa Olimpii i Chrobrego - KLIKNIJ!

Sobotnie spotkanie rozgrywane w Opolu rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już w szóstej minucie Odra objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez doświadczonego Marka Gancarczyka.

Goście z Legnicy zdołali odrobić straty tuż przed zejściem do szatni na przerwę. W doliczonym czasie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się pomocnik Rafał Augustyniak.

Podczas drugiej odsłony spotkania kibice w Opolu obejrzeli aż cztery gole. W 66. minucie Miedź wyszła na prowadzenie za sprawą Słowaka Jakuba Vojtusa. Ten sam zawodnik osiem minut później pokonał bramkarza Tobiasza Weinzettela uderzeniem z rzutu karnego.

Nadzieję Odry na wywalczenie korzystnego rezultatu podtrzymał pomocnik Rafał Niziołek, który w 79. minucie meczu zdobył dla gospodarzy kontaktową bramkę.

Ostatecznie jednak to Miedź cieszyła się z wygranej. Zwycięstwo ekipy gości przypieczętował rezerwowy Marquitos: cztery minuty przed końcem spotkania Hiszpan wykorzystał jedenastkę, ustalając wynik zawodów na 4:2 dla drużyny z Legnicy.

Najświeższe doniesienia z I ligi na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dla Miedzi była to pierwsza w tym sezonie wygrana w Nice I lidze. W tej chwili zespół trenera Nowaka z dorobkiem pięciu punktów zajmuje szóste miejsce. Pomimo dzisiejszej porażki, Odra Opole wciąż pozostaje liderem rozgrywek.