Drutex Bytovia Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów GKS Tychy GKS Katowice Górnik Łęczna Miedź Legnica Odra Opole Olimpia Grudziądz Podbeskidzie Bielsko-Biała Pogoń Siedlce Puszcza Niepołomice Raków Częstochowa Ruch Chorzów Stal Mielec Stomil Olsztyn Wigry Suwałki Zagłębie Sosnowiec

Ostre oświadczenie Jana Kociana

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - I Liga
Czwartek, 10 Sierpień 2017 11:17
Zamieszania wokół Jana Kociana ciąg dalszy. Słowacki szkoleniowiec postanowił wydać specjalne oświadczenie, w którym odniósł się do zarzutów stawianych przez Podbeskidzie Bielsko-Biała.
Jan Kocian wydał dość stanowcze oświadczenie (fot. Łukasz Skwiot)


Przypomnijmy, że Kocian tuż przed startem nowych rozgrywek w Nice 1. Lidze udał się na zwolnienie lekarskie. W mediach pojawiły się informacje o chęci rozwiązania przez szkoleniowca swojej umowy i jak się okazało, jego sprawą zajęła się już odpowiednia kancelaria prawnicza.

Sam trener dał jasno do zrozumienia, że w panujących w Bielsku-Białej warunkach nie miał możliwość wykonywania swoich obowiązków.

Oto treść oświadczenia trenera, które opublikowała redakcja katowickiej "Gazety Wyborczej":

"Niniejszym, w związku z zapoznaniem się z treścią komunikatu zarządu klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała opublikowanego stronie internetowej klubu, a także na stronach internetowych redakcji sportowych, informuję, iż przedstawione przez klub twierdzenia nie polegają na prawdzie, zaś zaprezentowane stanowisko stanowi wypaczenie współpracy pomiędzy stronami.


Nie można zgodzić się w żaden sposób z twierdzeniami jakoby władze klubu były zaskoczone przedstawionym przeze mnie i konsekwentnie prezentowanym stanowiskiem, sugerując przy tym w sposób nieuprawniony opinii publicznej jakoby złożone przeze mnie zwolnienie lekarskie stanowiło przejaw braku woli do dalszego prowadzenia drużyny klubu TS Podbeskidzie. Pragnę w sposób stanowczy podkreślić natomiast, iż pogorszenie mojego stanu zdrowia wywołane było przede wszystkim niewłaściwym działaniem ze strony zarządu klubu TS Podbeskidzie, które to działanie naruszało podstawowe prawa trenera zagwarantowane zarówno w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, jak również przepisach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednocześnie po przebyciu specjalistycznych badań, potwierdzono, iż zmuszony jestem poddać się dalszej hospitalizacji, o czym natychmiastowo poinformowałem Klub. Wskazałem również w trybie właściwych przepisów prawa, iż po przebyciu hospitalizacji, którego zakończenia nie można przewidzieć w tym momencie, gotowy będę do dalszej realizacji powierzonych mi obowiązków wynikających z wiążącej mnie z Klubem TS Podbeskidzie umowy.

Nie można przy tym zgodzić się, aby klub starał się realizować swoje obowiązki przewidziane w przepisach związkach PZPN, w szczególności zaś w zakresie doboru nowych zawodników, czy też wyboru miejsca przygotowania drużyny. Podkreślić należy, iż wszelkie działania zarządu klubu w zakresie dokonywanych transferów zarówno do jak i z klubu, zostały przeprowadzone nie tylko wbrew sugestiom przekazywanym przeze mnie zarządowi klubu, ale również całkowicie na przekór mojej opinii. Co więcej nie jest zgodne z prawdą jakoby klub realizował moją wolę w zakresie wyboru miejsca przygotowania drużyny. Wybór bowiem miejsca obozu szkoleniowego został dokonany na podstawie analizy oferty wielu ośrodków zarówno w Polsce, jak i poza granicami. Suwerenną decyzją zarządu Klubu był wybór ośrodka na Słowacji, jako oferty najkorzystniejszej.

W tym miejscu pragnę również wskazać, iż w istocie w związku z unikaniem kontaktu z moją osobą przez Zarząd Klubu od zakończenia poprzedniego sezonu rozgrywkowego, zmuszony zostałem do zgłoszenia się do kancelarii prawnej, która reprezentuje moje interesy w kontaktach z Klubem. Podkreślić przy tym należy, iż klub wbrew prezentowanemu stanowisku, nie wywiązywał się i nadal się nie wywiązuje ze wszystkich swoich zobowiązań wynikających z zawartej pomiędzy stronami umowy. Jednocześnie jednak, z uwagi na rozbieżność stanowisk stron w zakresie prawidłowej realizacji przez Klub obowiązków względem trenera zagwarantowanych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa oraz przepisach PZPN, a także brak dalszej woli współpracy ze strony Klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała celem ugodowego rozwiązania sporu, zmuszony jest do skierowania sprawy do rozstrzygnięcia przez Piłkarski Sąd Polubowny przy PZPN" - czytamy.gar, PiłkaNożna.pl

Ostre oświadczenie Jana Kociana
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji