Drutex Bytovia Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów GKS Tychy GKS Katowice Górnik Łęczna Miedź Legnica Odra Opole Olimpia Grudziądz Podbeskidzie Bielsko-Biała Pogoń Siedlce Puszcza Niepołomice Raków Częstochowa Ruch Chorzów Stal Mielec Stomil Olsztyn Wigry Suwałki Zagłębie Sosnowiec

Kocian chce odejść z Podbeskidzia

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - I Liga
Poniedziałek, 07 Sierpień 2017 19:00
Jan Kocian chciał rozwiązać kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała z winy klubu. Pierwszoligowiec nie zgodził się jednak na to, więc trener poszedł na zwolnienie lekarskie.

Zamieszanie rozpoczęło się tuż przed startem sezonu Nice I ligi. Kocian przedstawił Podbeskidziu zwolnienie lekarskie, przez co w ligowych meczach bielszczan prowadzi Dariusz Fornalak, dotychczasowy asystent Słowaka.

Choć Kocian tłumaczył się stanem zdrowia, to szybko pojawiły się spekulacje, że Słowak chce odejść z klubu. Powody były wymieniane dwa: konflikt z dyrektorem sportowym Andrzejem Rybarskim oraz zaległości finansowe.

Podbeskidzie wydało dziś oświadczenie, w którym zapewnia, że nie ma mowy o zaległościach wobec Kociana. Klub przyznał jednak, że Słowak zamierza odejść z klubu, ponieważ przez dostarczeniem zwolnienia lekarskiego jego prawnicy zaproponowali Podbeskidziu rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Bielszczanie nie czują się jednak niczemu winni.

Jan Kocian w Polsce dał się poznać jako trener Ruchu Chorzów, który pod jego wodzą spisywał się nadspodziewanie dobrze. Gorzej powiodło się 59-latkowi w Pogoni Szczecin. Od października ubiegłego roku Kocian jest trenerem Podbeskidzia.


Pełna treść oświadczenia Podbeskidzia Bielsko-Biała:
W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi relacji klubu TS Podbeskidzie z trenerem Janem Kocianem Zarząd postanowił przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

Władze klubu są zaskoczone działaniami trenera Jana Kociana. Szkoleniowiec opuścił zespół w tygodniu przed inauguracją rozgrywek ligowych i przesłał do klubu zaświadczenie lekarskie. O zamiarze udania się na zwolnienie lekarskie, trener nie informował wcześniej swoich przełożonych i współpracowników.

Obecnie Jan Kocian z klubem nie kontaktuje się osobiście, ale wyłącznie za pośrednictwem kancelarii prawnej. Władze klubu nie wiedzą czy przedłożone zwolnienie lekarskie zostanie przedłużone i do kiedy naprawdę potrwa absencja trenera. Klub starał się spełnić wszelkie życzenia trenera w zakresie miejsca przygotowania drużyny do sezonu oraz w kwestii doboru nowych zawodników. W tym celu klub sfinansował obóz przygotowawczy na Słowacji w miejscu wskazanym przez trenera pomimo tego, iż przygotowania w Polsce byłyby dużo tańsze. Dodatkowo wszystkie transfery dokonane w letnim okienku transferowym były przeprowadzone w porozumieniu z trenerem i za jego pełną zgodą.

Przed przedłożeniem zwolnienia lekarskiego reprezentująca trenera kancelaria prawna zwróciła się do zarządu TS Podbeskidzie o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Jest to żądanie bezpodstawne, ponieważ klub wywiązywał się i nadal wywiązuje ze wszystkich swoich zobowiązań wynikających z kontraktu z trenerem Kocianem i spełniał wszelkie jego życzenia względem warunków pracy.

Rada Nadzorcza spółki udzieliła Zarządowi pełnego poparcia w dążeniu do jak najszybszego rozwiązania obecnej sytuacji.

band, PilkaNozna.pl
Kocian chce odejść z Podbeskidzia
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji