Nice 1. Liga: Ważne wygrane Chojniczanki i Drutex-Bytovii - I Liga - Wydarzenia

Nice 1. Liga: Ważne wygrane Chojniczanki i Drutex-Bytovii

Drukuj

Wydarzenia - I Liga
Środa, 17 Maj 2017 20:15
Chojniczanka Chojnice nie rezygnuje z walki o awans do ekstraklasy. Podopieczni Artura Derbina pokonali w środowy wieczór Olimpię Grudziądz (1:0) i ani myślą, by odpuszczać w wyścigu o zajęcie jednego z dwóch premiowanych awansem miejsc.

Losy spotkania w Grudziądzu rozstrzygnęły się tuż przed przerwą. W 42. minucie Paweł Zawistowski rozegrał dobrą akcję z Bartłomiejem Niedzielą, a wszystko celnym uderzeniem wykończył ten pierwszy.

Chojniczanka ma po tej wygranej 51 punktów na swoim koncie i cały czas pozostaje w gronie drużyn, które do ostatniej kolejki będą walczyć o awans do elity.

***

W równolegle rozegranym meczu Drutex-Bytovia Bytów odniósł niezwykle ważne zwycięstwo nad Chrobrym Głogów (2:1). Było to pierwszy zwycięstwo piłkarzy Adriana Stawskiego od 12 listopada ubiegłego roku. Dzięki trzem punktom Bytovia cały czas liczy się w walce o uniknięcie spadku do II ligi.