Drutex Bytovia Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów GKS Tychy GKS Katowice Górnik Łęczna Miedź Legnica Odra Opole Olimpia Grudziądz Podbeskidzie Bielsko-Biała Pogoń Siedlce Puszcza Niepołomice Raków Częstochowa Ruch Chorzów Stal Mielec Stomil Olsztyn Wigry Suwałki Zagłębie Sosnowiec

Nice 1. Liga: MKS Kluczbork zdegradowany

Wydarzenia - I Liga
Środa, 17 Maj 2017 19:00
MKS Kluczbork spadł z Nice 1. Ligi. Ostatni zespół w stawce przegrał w środowe popołudnie ze Stomilem Olsztyn (1:2) i stracił już nawet matematyczne szanse na utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

Gospodarze, chcąc zachować możliwość walki o uniknięcie degradacji w przyszłych kolejkach, musieli pokonać wyżej notowany Stomil i rozpoczęli ten mecz w najlepszy z możliwych sposobów. Już bowiem w 21. minucie Rafał Niziołek wykorzystał karnego i MKS wyszedł na prowadzenie.

Radość piłkarzy z Kluczborka nie trwała jednak długo, ponieważ kilka chwil później do remisu doprowadził Tsubasa Nishi i cała zabawa zaczęła się od początku.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. W 52. minucie znakomitym rajdem przez pół boiska popisał się Marcel Ziemann, który minął z łatwością kilku rywali i wystawił piłkę do Jarosława Ratajczak, a ten dopełnił formalności.

Dzięki wygranej Stomil oddalił się od strefy spadkowej, natomiast los MKS-u został ostatecznie przypieczętowany. Drużyna z Kluczborka będzie w następnym sezonie grać na poziomie II ligi.