Drutex Bytovia Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów GKS Tychy GKS Katowice Górnik Łęczna Miedź Legnica Odra Opole Olimpia Grudziądz Podbeskidzie Bielsko-Biała Pogoń Siedlce Puszcza Niepołomice Raków Częstochowa Ruch Chorzów Stal Mielec Stomil Olsztyn Wigry Suwałki Zagłębie Sosnowiec

Pierwszoligowy spór. Zagłębie i Górnik w sądzie

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - I Liga
Czwartek, 20 Kwiecień 2017 16:20
Prezes Zagłębia Sosnowiec zapowiedział podanie Górnika Zabrze do sądu. Jest to efekt wydarzeń z ostatniego meczu tych drużyn.

12 marca Zagłębie w zaległym spotkaniu pokonało Górnik w Zabrzu 2:1. Podczas meczu doszło jednak do awantur kibiców gości z policją, po których zatrzymano 22 pseudokibiców.

Prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski za zaistniałą sytuację obwinia organizatorów meczu. - Nie zamierzam bronić chuliganów, ale zwykłych kibiców - owszem. W grupie 800 osób przynajmniej 600 myślało tylko o dopingowaniu Zagłębia i obejrzeniu meczu. Reszta do pewnego momentu też. Jednak cyniczne upokarzanie tych ludzi, jak rozrywanie paczek z cukierkami, nakazywanie zdejmowania skarpetek, wypominanie, że są gorolami, gazowanie w odpowiedzi na pytania, jak długo będą czekać na wejście na stadion... - powiedział w rozmowie ze "Sportem" prezes klubu. Zapowiedział przy tym złożenie skargi w prokuraturze.

Tomasz Milewski, kierownik ds. bezpieczeństwa w Górniku Zabrze po meczu napisał na Twitterze, aby "Jaroszewski skupił się na tym, co robił do tej pory, czyli np. na wręczaniu łapówek". W oficjalnych wypowiedziach przyznawał zaś, że pseudokibice Zagłębia wyrywali kostki brukowe, krzesełka, niszczyli hydranty, podpalili styropian w remontowanej hali lekkoatletycznej i atakowali policjantów.

band, PilkaNozna.pl
Źródło: Sport
Pierwszoligowy spór. Zagłębie i Górnik w sądzie
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
5 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji