Arka Gdynia Bytovia Bytów Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów Dolcan Ząbki MKS Kluczbork GKS Katowice Zagłębie SAosnowiec Miedź Legnica Olimpia Grudziądz Pogoń Siedlce Sandecja Nowy Sącz Stomil Olsztyn Zawisza Bydgoszcz Rozwój Katowice Wigry Suwałki Wisła Płock GKS Bełchatów

Pierwszoligowy spór. Zagłębie i Górnik w sądzie

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - I Liga
Czwartek, 20 Kwiecień 2017 16:20
Prezes Zagłębia Sosnowiec zapowiedział podanie Górnika Zabrze do sądu. Jest to efekt wydarzeń z ostatniego meczu tych drużyn.

12 marca Zagłębie w zaległym spotkaniu pokonało Górnik w Zabrzu 2:1. Podczas meczu doszło jednak do awantur kibiców gości z policją, po których zatrzymano 22 pseudokibiców.

Prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski za zaistniałą sytuację obwinia organizatorów meczu. - Nie zamierzam bronić chuliganów, ale zwykłych kibiców - owszem. W grupie 800 osób przynajmniej 600 myślało tylko o dopingowaniu Zagłębia i obejrzeniu meczu. Reszta do pewnego momentu też. Jednak cyniczne upokarzanie tych ludzi, jak rozrywanie paczek z cukierkami, nakazywanie zdejmowania skarpetek, wypominanie, że są gorolami, gazowanie w odpowiedzi na pytania, jak długo będą czekać na wejście na stadion... - powiedział w rozmowie ze "Sportem" prezes klubu. Zapowiedział przy tym złożenie skargi w prokuraturze.

Tomasz Milewski, kierownik ds. bezpieczeństwa w Górniku Zabrze po meczu napisał na Twitterze, aby "Jaroszewski skupił się na tym, co robił do tej pory, czyli np. na wręczaniu łapówek". W oficjalnych wypowiedziach przyznawał zaś, że pseudokibice Zagłębia wyrywali kostki brukowe, krzesełka, niszczyli hydranty, podpalili styropian w remontowanej hali lekkoatletycznej i atakowali policjantów.

band, PilkaNozna.pl
Źródło: Sport
Pierwszoligowy spór. Zagłębie i Górnik w sądzie
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
34 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
34 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
34 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji