Arka Gdynia Bytovia Bytów Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów Dolcan Ząbki MKS Kluczbork GKS Katowice Zagłębie SAosnowiec Miedź Legnica Olimpia Grudziądz Pogoń Siedlce Sandecja Nowy Sącz Stomil Olsztyn Zawisza Bydgoszcz Rozwój Katowice Wigry Suwałki Wisła Płock GKS Bełchatów

Wpadka Pogoni Siedlce

Wydarzenia - I Liga
Sobota, 18 Marzec 2017 18:58
Piłkarze Pogoni Siedlce zaliczyli małą wpadkę. Drużyna trenera Marcina Broniszewskiego zaledwie zremisowała z ostatnim w tabeli MKS Kluczbork 2:2.

Przyjezdni po raz pierwszy zagrozili gospodarzom w 20. minucie. Mocny strzał z narożnika pola karnego oddał Tomasiewicz, świetną interwencją popisał się Kaczmarek, który odbił piłkę, z dobitką jeszcze zdążył Wrzesiński, ale futbolówka przeszła nad poprzeczką. Miejscowi odpowiedzieli najpierw za sprawą Essama, który oddał niecelny strzał, a chwilę później strzał Kubiaka pewnie obronił Misztal.

Na pierwszą bramkę przyszło nam poczekać do 50. minuty. Do rzutu karnego podszedł Mateusz Żytko i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Siedlczanie cieszyli się z prowadzenia zaledwie pięć minut. Rafał Niziołek ograł jednego z defensorów Pogoni i chytrym strzałem pokonał Misztala. Przyjezdni mogli bardzo szybko powrócić na prowadzenie, ale w 58. minucie Zjawiński zmarnował sytuację sam na sam z Kaczmarkiem i trafił w słupek.

Drużyna trenera Broniszewskiego zadała drugi cios w 72. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Zjawiński, ale piłkę odbił Kaczmarek, ta spadła pod nogi Tomasiewicza, który wycofał piłkę na 8. metr do Eusebio Gomesa Bancessiego, a ten nie dał szans golkiperowi.

MKS potrafił się jednak odgryźć. W 88. minucie miejscowi doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę do środka zgrał Załęcki, który idealnie dograł do Macieja Kowalczyka, a ten tylko dopełnił formalności i wpakował futbolówkę do pustej bramki, doprowadzając do remisu.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie za to piłkarze Stomilu Olsztyn, którzy pokonali przed własną publicznością Znicza Pruszków 5:1.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 44. minuty, kiedy Patryk Kun strzałem głową pokonał bramkarza gości. Osiem minut później na tablicy wyników było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Rafał Kujawa.

Ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania w 64. minucie, kiedy wykorzystał sytuację sam na sam z Piotrem Misztalem. Dwie minuty później drugą swoją bramkę zdobył Kun.

Na cztery minuty przed końcem meczu honor gości uratował Adrian Paluchowski, jednak dwie minuty później olsztynianie dobili jeszcze rywala. Autorem piątego trafienia był Paweł Wojowski, który wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił wynik na 5:1.