Drutex Bytovia Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów GKS Tychy GKS Katowice Górnik Łęczna Miedź Legnica Odra Opole Olimpia Grudziądz Podbeskidzie Bielsko-Biała Pogoń Siedlce Puszcza Niepołomice Raków Częstochowa Ruch Chorzów Stal Mielec Stomil Olsztyn Wigry Suwałki Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie wygrało mecz na szczycie I ligi

Wydarzenia - I Liga
Piątek, 17 Marzec 2017 22:35
W najciekawiej się zapowiadającym meczu 22. kolejki Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało 1:0 GKS Katowice. Goście znów nie wytrzymali narzuconego sobie tempa.
Zagłębie Sosnowiec pozbierało się po porażce 0:5 z Sandecją Nowy Sącz

W czołówce tabeli Nice I ligi jest tak ciasno, że ten mecz może w przyszłości zadecydować o losach awansu do Lotto Ekstraklasy. Z jednej strony to GKS Katowice był faworytem meczu, ponieważ lepiej rozpoczął rundę wiosenną i zajmował wyższą pozycję w tabeli, ale z drugiej strony na niekorzyść zespołu Jerzego Brzęczka przemawiała historia. GKS w Sosnowcu nie wygrał ligowego meczu od 31 lat.

Tym razem goście świetnie rozpoczęli jednak spotkanie. To oni narzucili rywalom swój styl gry, wyraźnie przeważali i już w pierwszym kwadransie dwa świetne podania trafiły do Mikołaja Lebedyńskiego. Byłemu piłkarzowi Rody Kerkrade zabrakło jednak skuteczności

Dynamicznych rajdów kilkakrotnie próbował wypożyczony do GKS-u z Lecha Poznań Kamil Jóźwiak. Po najlepszej jego akcji przegrał jednak w sytuacji sam na sam z Wojciechem Fabisiakiem, który po porażce 0:5 z Sandecją Nowy Sącz, zastąpił w bramce Jakuba Szumskiego.

Po przerwie goście myślami byli chyba jeszcze w szatni, gdy stracili gola. Konrad Michalak pomknął lewą stroną i dośrodkował do Michała Fidziukiewicza. Po strzale z woleja napastnika Zagłębia Sosnowiec piłka otarła się jeszcze o jednego z obrońców i wpadła do bramki.

GKS Katowice, który w pierwszej połowie narzucił sobie wysokie tempo, znów go nie wytrzymał. Podobnie jak w poprzednich tegorocznych meczach, po przerwie zespół z Katowic był zdecydowanie słabszy. Dużo problemów gościom sprawiali na skrzydle Michalak i Konrad Budek. Goście odpowiedzieli płaskim strzałem Tomasza Nowaka, z którym poradził sobie Fabisiak.

Pierwsze wiosenne zwycięstwo pozwoliło Zagłębiu zrównać się punktami z GKS-em Katowice. Punkt przewagi nad piątkowymi rywalami ma Chojniczanka Chojnice.