Arka Gdynia Bytovia Bytów Chojniczanka Chojnice Chrobry Głogów Dolcan Ząbki MKS Kluczbork GKS Katowice Zagłębie SAosnowiec Miedź Legnica Olimpia Grudziądz Pogoń Siedlce Sandecja Nowy Sącz Stomil Olsztyn Zawisza Bydgoszcz Rozwój Katowice Wigry Suwałki Wisła Płock GKS Bełchatów

Zagłębie wygrało mecz na szczycie I ligi

Wydarzenia - I Liga
Piątek, 17 Marzec 2017 22:35
W najciekawiej się zapowiadającym meczu 22. kolejki Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało 1:0 GKS Katowice. Goście znów nie wytrzymali narzuconego sobie tempa.
Zagłębie Sosnowiec pozbierało się po porażce 0:5 z Sandecją Nowy Sącz

W czołówce tabeli Nice I ligi jest tak ciasno, że ten mecz może w przyszłości zadecydować o losach awansu do Lotto Ekstraklasy. Z jednej strony to GKS Katowice był faworytem meczu, ponieważ lepiej rozpoczął rundę wiosenną i zajmował wyższą pozycję w tabeli, ale z drugiej strony na niekorzyść zespołu Jerzego Brzęczka przemawiała historia. GKS w Sosnowcu nie wygrał ligowego meczu od 31 lat.

Tym razem goście świetnie rozpoczęli jednak spotkanie. To oni narzucili rywalom swój styl gry, wyraźnie przeważali i już w pierwszym kwadransie dwa świetne podania trafiły do Mikołaja Lebedyńskiego. Byłemu piłkarzowi Rody Kerkrade zabrakło jednak skuteczności

Dynamicznych rajdów kilkakrotnie próbował wypożyczony do GKS-u z Lecha Poznań Kamil Jóźwiak. Po najlepszej jego akcji przegrał jednak w sytuacji sam na sam z Wojciechem Fabisiakiem, który po porażce 0:5 z Sandecją Nowy Sącz, zastąpił w bramce Jakuba Szumskiego.

Po przerwie goście myślami byli chyba jeszcze w szatni, gdy stracili gola. Konrad Michalak pomknął lewą stroną i dośrodkował do Michała Fidziukiewicza. Po strzale z woleja napastnika Zagłębia Sosnowiec piłka otarła się jeszcze o jednego z obrońców i wpadła do bramki.

GKS Katowice, który w pierwszej połowie narzucił sobie wysokie tempo, znów go nie wytrzymał. Podobnie jak w poprzednich tegorocznych meczach, po przerwie zespół z Katowic był zdecydowanie słabszy. Dużo problemów gościom sprawiali na skrzydle Michalak i Konrad Budek. Goście odpowiedzieli płaskim strzałem Tomasza Nowaka, z którym poradził sobie Fabisiak.

Pierwsze wiosenne zwycięstwo pozwoliło Zagłębiu zrównać się punktami z GKS-em Katowice. Punkt przewagi nad piątkowymi rywalami ma Chojniczanka Chojnice.