Jacek Magiera zwolniony z Legii Warszawa! - Ekstraklasa - Wydarzenia

Jacek Magiera zwolniony z Legii Warszawa!

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Środa, 13 Wrzesień 2017 10:22
Jacek Magiera nie będzie już dłużej pełnił obowiązków trenera Legii Warszawa. Klub poinformował o zakończenie współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem pierwszego zespołu.
Jacek Magiera został zwolniony z Legii (fot. Łukasz Skwiot)


Zwolnienie Magiery to nie jedyna roszada w pionie sportowym Legii Warszawa. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się również Michał Żewłakow - dyrektor sportowy, Tomasz Łuczywek - asystent trenera oraz Sebastian Krzepota - szkoleniowiec, który odpowiadał za przygotowanie fizyczne piłkarzy.

- Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci - przyznał Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.


- Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzji - dodał.

Jacek Magiera został zatrudniony przy Łazienkowskiej w ubiegłym roku, kiedy to zastąpił w Legii zwolnionego Besnika Hasiego. Pod jego wodzą "Wojskowi" zdołali zająć trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów i zagrali w 1/16 finału Ligi Europy, tocząc zacięty bój o awans z Ajaksem Amsterdam. Jego drużyna obroniła również mistrzostwo Polski.

Mioduski odniósł się również do pozostałych zmian. - Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza - zakończył.Grzegorz Garbacik


Jacek Magiera zwolniony z Legii Warszawa!
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji