Jagiellonia wywiozła trzy punkty z Kielc!

Wydarzenia - Ekstraklasa
Niedziela, 13 Sierpień 2017 20:00

To był bardzo emocjonujący wieczór w Kielcach! Po wyrównanym i interesującym spotkaniu Korona przegrała 2:3 z Jagiellonią Białystok. O zwycięstwie drużyny gości przesądziła bramka zdobyta w doliczonym czasie gry!

Ojrzyński: Przyjemnie grać co trzy dni - KLIKNIJ!

Niedzielne spotkanie w Kielcach rozpoczęło się znakomicie dla drużyny gości. Już w szóstej minucie Jagiellonia wyszła na prowadzenie: Taras Romańczuk przeprowadził dynamiczny rajd lewym skrzydłem, przedarł się w pole karne, a następnie wystawił piłkę do niepilnowanego Martina Pospisila. Czeski pomocnik z dużym spokojem wykończył tę akcję, posyłając piłkę do siatki obok interweniującego Zlatana Alomerovicia. Dla Pospisila to pierwsza bramka zdobyta w Lotto Ekstraklasie!

Korona potrafiła dość szybko odpowiedzieć na gola rywali. W 24. minucie Mateusz Możdżeń zwiódł w polu karnym dwóch obrońców, ale jego strzał trafił tylko w słupek. Do odbitej piłki najszybciej dopadł jednak Marokańczyk Nabil Aankour i z dużym spokojem dopełnił formalności. Remis w Kielcach!

Aankour był tego wieczoru bardzo aktywny. W 39. minucie ofensywny pomocnik Korony mógł zdobyć drugą bramkę: Marokańczyk oddał strzał głową po dośrodkowaniu Bartosza Rymaniaka, ale piłka wylądowała wprost w rękach Mariana Kelemena

Już przed przerwą trener Mamrot był zmuszony do przeprowadzenia niezaplanowanej zmiany. W 43. minucie z powodu kontuzji murawę opuścił Litwin Arvydas Novikovas, a jego miejsce zajął Dmytro Chomczenowski

W samej końcówce pierwszej odsłony gospodarze mogli objąć prowadzenie. Chomczenowski we własnej szesnastce sfaulował bardzo dobrze dysponowanego Rymaniaka, a sędzia Tomasz Musiał bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Aankour, ale jego strzał świetnie wybronił Kelemen!

Druga połowa meczu zaczęła się po myśli gości z Białegostoku. W 58. minucie Jaga po raz drugi w tym spotkaniu wyszła na prowadzenie: Fedor Cernych wykonał szarżę lewym skrzydłem, po czym zagrał piłkę wzdłuż bramki Korony. Akcję przy dalszym słupku zamknął Irlandczyk Cillian Sheridan, który dobrze odnalazł się w polu karnym i posłał piłkę do siatki.

Goście cieszyli się z prowadzenia krótko, bo zaledwie przez pięć minut. W 63. minucie gry Łukasz Kosakiewicz precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii. Obrońcy zespołu z Białegostoku zachowali się bardzo biernie, dzięki czemu piłka trafiła do Bartosza Rymaniaka. Kapitan Korony oddał strzał głową, z którym nie poradził sobie Kelemen. Znowu remis w Kielcach!

Najświeższe doniesienia z Ekstraklasy na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Do samego końca starcie Korony z Jagiellonią toczyło się w dość intensywnym tempie. Obie drużyny do ostatniego gwizdka arbitra Musiała starały się o strzelenie zwycięskiego gola. Ta sztuka udała się zespołowi przyjezdnemu: w drugiej minucie doliczonego czasu gry rezerwowy Łukasz Sekulski wykonał mocne podanie wzdłuż bramki, piłka odbiła się jeszcze od Kena Kallaste i wpadła do siatki!

Samobójcze trafienie estońskiego obrońcy Korony przesądziło o porażce 2:3 jego drużyny w bardzo wyrównanym spotkaniu z Jagiellonią.