Arka wywiozła punkt z trudnego terenu w Zabrzu

Wydarzenia - Ekstraklasa
Niedziela, 13 Sierpień 2017 17:30

Arka Gdynia zanotowała czwarty z rzędu ligowy remis. W niedzielnym spotkaniu piątej kolejki Lotto Ekstraklasy drużyna prowadzona przez trenera Leszka Ojrzyńskiego podzieliła się punktami z Górnikiem Zabrze (1:1) na wyjeździe. Bramki w tym meczu padały dopiero w końcowych minutach rywalizacji.

Mateusz Szwoch był najlepszym piłkarzem Arki w spotkaniu z Górnikiem Zabrze (foto: Ł. Skwiot)

Ojrzyński: Przyjemnie grać co trzy dni - KLIKNIJ!

Zawody w Zabrzu mogły rozpocząć się znakomicie dla ekipy gości. W piątej minucie gry przed doskonałą szansą na gola stanął Grzegorz Piesio: pomocnik Arki z kilku metrów posłał jednak piłkę obok słupka. Fatalne pudło 29-letniego gracza!

Początkowy kwadrans tego meczu toczył się pod dyktando zespołu prowadzonego przez trenera Leszka Ojrzyńskiego. Goście z Gdyni prezentowali się lepiej od Górnika, który miał problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy.

W 31. minucie gry na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Damian Kądzior oddał płaski strzał z rzutu wolnego, jednak łotewski bramkarz Arki Pavels Steinbors - choć z problemami - to poradził sobie z tym uderzeniem.

Pierwsza połowa spotkania w Zabrzu nie była efektownym widowiskiem. Gra z obu stron była chaotyczna, brakowało płynności i pomysłu na rozgrywanie akcji. Prowadzący ten mecz sędzia Paweł Gil często musiał używać gwizdka po faulach piłkarzy obydwu drużyn.

Tuż po przerwie obraz spotkania nie uległ zmianie. Na stadionie w Zabrzu dominowała niedokładna gra i starcia fizyczne.

Około 58. minuty zmagań doszło do bardzo nieprzyjemnych wydarzeń. Podczas walki o górną piłkę głowami zderzyli się Tadeusz Socha i Michał Koj. Po tej sytuacji obrońca Arki nie odzyskał przytomności i został przetransportowany karetką do szpitala. Również defensor Górnika nie był w stanie kontynuować gry, choć w jego przypadku uraz nie wyglądał aż tak poważnie.

W 68. minucie gry Arka mogła i powinna objąć prowadzenie. Po świetnym, prostopadłym podaniu od Mateusza Szwocha przed doskonałą szansą na gola znalazł się Patryk Kun. Pomocnik zespołu z Gdyni nie otworzył jednak wyniku meczu, posyłając piłkę ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

Około 22 tysiące kibiców zgromadzonych na trybunach obiektu w Zabrzu w kolejnych minutach nadal oglądało bardzo przeciętne spotkanie. Górnik próbował kolejnych ataków, lecz nie był w stanie zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy gości. Zdecydowanie najlepszy na boisku był Szwoch, który konstruował właściwie każdą akcję Arki.

Najświeższe doniesienia z Ekstraklasy na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Końcówka zmagań mogła należeć do Arki. W 82. minucie zespół trenera Ojrzyńskiego mógł wyjść na prowadzenie, jednak Ruben Jurado nieznacznie pomylił się przy technicznym strzale z linii pola karnego.

Kiedy wydawało się, że spotkanie Górnika z Arką zakończy się bezbramkowym remisem, piłkarze obu drużyn zabrali się do pracy. W 84. minucie goście objęli prowadzenie: rezerwowy Damian Zbozień wykonał długi wyrzut z autu, zaś Jurado znakomicie przyjął piłkę w polu karnym i zastawił się, po czym oddał celny strzał.

Na straconą bramkę gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie - zaledwie 120 sekund po trafieniu Rubena Jurado było już 1:1. Kądzior z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, a tam Rafał Wolsztyński uderzeniem głową zaskoczył Steinborsa.

Już w doliczonym czasie gry oba zespoły mogły zadać rywalowi decydujący cios. Najpierw bramkarz Górnika Tomasz Loska instynktownie odbił uderzenie głową Adama Dancha. Niedługo później dynamiczny kontratak gospodarzy próbował sfinalizować Igor Angulo, jednak Steinbors końcami palców zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku.

Ostatecznie więcej bramek w Zabrzu już nie padło. Mecz pomiędzy Górnikiem a Arką przyniósł emocje dopiero w końcowych minutach, a zmagania zakończył się rezultatem 1:1.