Skromne zwycięstwo Jagiellonii Białystok

Wydarzenia - Ekstraklasa
Niedziela, 16 Lipiec 2017 17:25
Jagiellonia Białystok udanie rozpoczęła zmagania w sezonie 2017-18 rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski pokonali w delegacji Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (1:0).
Jagiellonia rozpoczęła nowy sezon od zwycięstwa (fot. Łukasz Skwiot)

Podopieczni Ireneusza Mamrota walczyli przed kilkoma dniami w Azerbejdżanie (eliminacje Ligi Europy) i po długiej podróży mieli niewiele czasu na złapanie głębszego oddechu i regenerację. Obawy o to, czy wicemistrz Polski przystąpi do meczu z Bruk-Betem Termalica na odpowiedniej świeżości były jednak nieuzasadnione, ponieważ znajdujemy się dopiero na początku sezonu i piłkarze mają w pełni naładowane akumulatory.

Początek spotkania należał co prawda do gospodarzy, jednak im więcej czasu upływało, tym bardziej gra zaczęła się wyrównywać. Dobrych okazji strzeleckich mieliśmy jak na lekarstwo. W 4. minucie do interwencji zmuszony został Marian Kelemen, który obronił groźne uderzenie Samuela Stefanika, ale był to właściwie łabędzi śpiew miejscowych.

Jak się okazało, był to jedyny celny strzał "Słoników" w pierwszej połowie. Takim samym dorobkiem mogli się pochwalić piłkarze z Białegostoku i nic dziwnego, że do przerwy nie oglądaliśmy goli w Niecieczy.

Kibice musieli czekać do drugiej części spotkania i kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry piłka w końcu zatrzepotała w siatce. W 46. minucie Kamil Słaby sfaulował w polu karnym Fedora Cernycha i sędzia wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Łukasz Sekulski i Jagiellonia wyszła na prowadzenie.

Termalica nie miał zbyt wielu argumentów, by zmienić wynik, a swoje szanse na podwyższenie rezultatu miała za to Jagiellonia. Najbliżej był Cernych, który w 65. minucie trafił w słupek bramki strzeżonej przez Jana Muchę.

Jeśli chodzi o Bruk-Bet Termalice, to tu najbliżej wpisania się na listę strzelców był Bartosz Śpiączka, który po dośrodkowaniu Patryka Fryca uderzył głową i Kelemena uratował w tej sytuacji słupek.

Ostatecznie, kolejnych bramek w Niecieczy już nie oglądaliśmy i wicemistrz Polski rozpoczął nowy sezon od zwycięstwa i zdobycia trzech punktów. Gra białostocczan być może na kolana nie rzuciła, ale była na tyle efektywna, że pozwoliła na odniesienie cennej wygranej z niewygodnym rywalem.