Przygotowania Śląska Wrocław. Znają się z ligi - Ekstraklasa - Wydarzenia

Przygotowania Śląska Wrocław. Znają się z ligi

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Wtorek, 11 Lipiec 2017 07:02

Śląsk, który znaliśmy z poprzedniego sezonu - już nie istnieje. Klub przeszedł gruntowne zmiany, od masowej wymiany zawodników zaczynając, a na roszadach właścicielskich kończąc. Pozostał natomiast sztab szkoleniowy z trenerem Janem Urbanem na czele oraz dyrektor sportowy Adam Matysek.

Najświeższe doniesienia z Ekstraklasy na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

ADAM GODLEWSKI, PRZEMYSŁAW PAWLAK

W przypadku wrocławian zmiany nie muszą oznaczać niczego złego. Zwłaszcza jeśli chodzi o te w drużynie, bo na efekty i rozmach działań nowego właściciela klubu trzeba będzie zaczekać. Przecież Grzegorz Ślak dowiedział się, że przejmie pakiet kontrolny akcji spółki dopiero w zeszły czwartek, więc siłą rzeczy potrzebuje czasu na rozruch. A przede wszystkim na policzenie środków, którymi zadysponuje już tego lata. Po rekomendacji mecenasa Jacka Masioty, akceptacji prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i zatwierdzeniu wyników przetargu przez Radę Miasta akcje Śląska, którego zadłużenie przekracza 10 milionów złotych (i to bez naliczenia odsetek) formalnie przejmie konsorcjum spółek, których liderem jest Wratislavia-Biodiesel. 


Stanie się tak - kiedy wszystkie podjęte decyzje wejdą w życie - mimo nieprzychylnych publikacji na temat Ślaka, dającego twarz wspomnianemu projektowi, które ujrzały światło dzienne tuż przed ogłoszeniem werdyktu w ubiegłym tygodniu. „PN" udało się dowiedzieć, że zostały zbagatelizowane przez organizatorów przetargu nie tylko dlatego, że zostały ocenione jako zupełnie nieobiektywne, mające ewidentne podłoże polityczno-lobbystyczne. To znaczy wymierzone z jednej strony w prezydenta Dutkiewicza, zaś z drugiej - uznane jako działalność na rzecz jednego z oferentów (według naszych informacji: tego, który chciał do własnego projektu zaangażować trenera Michała Probierza) odrzuconego przed finałową rozgrywką. Najważniejsze okazało się to, że mecenas Masiota zatrudnił agencję specjalizującą się w wywiadzie gospodarczym, ze znakomitymi europejskimi referencjami, która niezwykle skrupulatnie sprawdziła finansowe możliwości oferentów. Czyli zarówno grupy kapitałowej reprezentowanej przez Ślaka, którego wizerunek rzeczywiście pozostawia sporo do życzenia, jak i konkurencyjnej - amerykańskiego biznesmena Deana Johnsona.

Transakcja - opiewająca na 2 miliony złotych za ponad 54 procent akcji i obietnicę zainwestowania w Śląsk 15 milionów złotych w każdym z trzech kolejnych sezonów - jest, jak twierdzą najlepiej zorientowani, stuprocentowo zabezpieczona poręczeniami i tytułem egzekucyjnym. Podobno Amerykanie oferowali wyłożenie nawet ponad 20 milionów w każdym roku (na identycznym dystansie jak polskie konsorcjum; konkretnie po 22 miliony na sezon), ale ich wiarygodność została oceniona na niższym poziomie niż zwycięzcy przetargu. A z tego należy wnioskować, że weryfikacja była przeprowadzona naprawdę skrupulatnie. 

- To dobrze, że wreszcie poznamy nowego właściciela, być może wreszcie znajdą się środki na transfery gotówkowe. Dotąd kontraktowaliśmy bowiem wolnych zawodników, a jedyne pieniądze trzeba będzie - za kilka lub kilkanaście miesięcy - zapłacić włoskiej Catanii Calcio za Michała Chrapka. Równe 50 tysięcy euro - ujawnił dyrektor sportowy Śląska Adam Matysek. - Niedobrze natomiast się stało, że jeszcze w dniu, kiedy został ogłoszony trenerem Cracovii, krytykę pod adresem moim i trenera Jana Urbana wygłosił we wrocławskich mediach Probierz. Sobie w żaden sposób nie pomógł, a nam - wyłącznie utrudnił pracę. Nie wiem, na co to było obliczone, ale na pewno nie było w porządku. Dziwne to, bo doskonale znał realia, w jakich działaliśmy. 

(...)


CAŁY TEKST MOŻNA ZNALEŹĆ W NOWYM (28/2017) NUMERZE TYGODNIKA "PIŁKA NOŻNA"

Przygotowania Śląska Wrocław. Znają się z ligi
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji