Cracovia Arka Gdynia Sportowa Spółka Akcyjna Jagiellonia Białystok Korona Kielce Lech Poznań Lechia Gdańsk Legia Warszawa Piast Gliwice Wisła Płock Pogoń Szczecin Ruch Chorzów Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław Górnik Łęczna Wisła Kraków Termalica Nieciecza Zagłębie Lubin

Reakcja Ruchu na decyzję Fornalika

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Piątek, 21 Kwiecień 2017 17:42

Po sobotnim meczu z Lechem Poznań obowiązki trenera Ruchu przestanie pełnić Waldemar Fornalik. Zarząd chorzowskiego klubu odniósł się do decyzji podjętej przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Najświeższe doniesienia z Ekstraklasy na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Decyzję o odejściu z Ruchu Fornalik ogłosił publicznie w czwartkowy wieczór. Szkoleniowiec poinformował, że w ostatnim czasie „nie czuł się wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki”. Właśnie taki stan rzeczy był powodem rezygnacji 54-letniego trenera.

Tymczasem w piątek specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał klub z Chorzowa. Zarząd Ruchu ujawnił, że decyzję Waldemara Fornalika poznał w środę, 19 kwietnia. Natomiast w piątek obie strony miały wspólnie ustalić datę i sposób upublicznienia tej informacji.

- Zarząd jest rozczarowany nierespektowaniem przez trenera przyjętych ustaleń. Pomimo słabych wyników drużyny, nowy Zarząd publicznie obdarzył trenera Fornalika kredytem zaufania i uznał, że w zastanej sytuacji, kontynuowanie pracy szkoleniowej zaowocuje końcowym sukcesem w postaci utrzymania klubu w Ekstraklasie. Biorąc pod uwagę podany Zarządowi powód rezygnacji oraz publiczną deklarację Zarządu wspierającą trenera, niezrozumiałe są słowa Waldemara Fornalika oświadczającego, że nie czuł się ostatnio osobą wyłącznie odpowiedzialną za osiągane wyniki. Oświadczamy jednoznacznie: nikt w klubie nie ingerował w pracę trenera Fornalika. Tak samo będzie podczas najbliższego meczu w Poznaniu, ostatniego, który zgodnie z ustaleniami piłkarze Ruchu rozegrają pod wodzą dotychczasowego trenera – czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie internetowej Ruchu.

Pięć goli w Poznaniu. Lech miał spore problemy z Koroną - KLIKNIJ!

Władze Niebieskich ogłosiły już także nazwisko następcy Waldemara Fornalika. Od najbliższego poniedziałku trenerem pierwszej drużyny Ruchu będzie 52-letni Krzysztof Warzycha – jeden z najlepszych piłkarzy w dziejach chorzowskiego klubu.

kwit, PiłkaNożna.pl

Źródło: Ruch Chorzów

Reakcja Ruchu na decyzję Fornalika
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji