Mobilizacja w Gliwicach. "Jest ryzyko spadku"

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Piątek, 21 Kwiecień 2017 10:22
Piast Gliwice jest jednym z głównych kandydatów do pożegnania się z ekstraklasą. Wicemistrz Polski balansuje nad strefą spadkową, a przy ul. Okrzei doskonale zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.
Piast Gliwice to jeden z głównych kandydatów do spadku z ekstraklasy (fot. Łukasz Skwiot)


Gliwiczanie od początku sezonu spisują się dużo poniżej oczekiwań i po 29. kolejkach rozgrywek ligowych mają na koncie 30 punktów. Tyle samo w swoim dorobku maa Arka Gdynia i Ruch Chorzów, a trzy "oczka" mniej Górnik Łęczna.


Co o aktualnej sytuacji swojego klubu myśli Łukasz Piworowicz, dyrektor Piasta. - Jest ryzyko spadku, nie możemy bagatelizować sytuacji i udawać, że tak nie jest - powiedział, cytowany przez katowicki "Sport".

- Zarządzamy sytuacją kryzysową, którą dzielimy na dwa okresy. Jeden do końca sezonu, to jest obecna faza i drugi, czyli dalsza perspektywa. Za pierwszy odpowiada przede wszystkim sztab szkoleniowy. Trener Wdowczyk jest z nami od kilku tygodni i już widać pierwsze efekty jego pracy. Jesteśmy jednak świadomi, że trener potrzebuje kilku miesięcy, aby odcisnąć swoje piętno na drużynie - dodał.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Piast Gliwice zmierzy się przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok. Zespół prowadzony przez Dariusza Wdowczyka nie ma już żadnych szans na awans do grupy mistrzowskiej.


gar, PiłkaNożna.pl
źr. katowicki Sport
Mobilizacja w Gliwicach.
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji