Cracovia Arka Gdynia Sportowa Spółka Akcyjna Jagiellonia Białystok Korona Kielce Lech Poznań Lechia Gdańsk Legia Warszawa Piast Gliwice Wisła Płock Pogoń Szczecin Ruch Chorzów Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław Górnik Łęczna Wisła Kraków Termalica Nieciecza Zagłębie Lubin

Ruch Chorzów ponownie nad przepaścią

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Piątek, 21 Kwiecień 2017 07:25
Przed sympatykami Ruchu Chorzów bardzo niespokojny okres. Klub zamierza walczyć o otrzymanie licencji na grę w kolejnym sezonie Lotto Ekstraklasy, jednak nie jest pewne, czy ją otrzyma. Wszystko przez kiepską sytuację finansową i zaległości wobec piłkarzy.
Ruch Chorzów nad przepaścią (fot. Sebastian Frej)


Przypomnijmy, że "Niebiescy" już w ubiegłym roku uciekli spod topora, otrzymując w ostatniej chwili ogromną pożyczkę od miasta. Jak się okazało, była to jedynie pomoc doraźna, ponieważ stan finansów klubu nadal jest bardzo zły i wciąż ma on długi, których niespłacenie może być równoznaczne z końcem marzeń Ruchu o licencji.

Klub miał czas na spłatę zadłużenia do 31 marca, jednak wiadomo, że tego nie zrobił. Chodzi w tym miejscu o kwotę rzędu niespełna pięciu milionów złotych, na którą składają się zobowiązania wobec ZUS-u, Urzędu Skarbowego i oczywiście piłkarzy, którym nie wypłacono jeszcze premii za awans do grupy mistrzowskiej w poprzednim sezonie.


W Polskim Związku Piłki Nożnej stawiają sprawę jasno i dają Ruchowi czas do 15 maja na uregulowanie zaległości. Jeśli tak się nie stanie, "Niebieskich" czeka degradacja. -  W takim przypadku klub nie dostanie również licencji na grę w I i II lidze. Zakładam, że władze Ruchu zdają sobie z tego sprawę - powiedział w rozmowie z katowickim "Sportem" Krzysztof Sachs, przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych.

Klub na razie pieniędzy nie ma i prosi o pomoc miasto. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala jest w stanie przeznaczyć na ten cel maksymalnie trzy miliony, co i tak oznaczałoby zmiany w budżecie, które odbiłby się na innych miejskich inwestycjach. Potrzeby Ruchu są jednak dużo większe.

Co więcej, wiadomo już, że nawet jeśli klubowi uda się spłacić zadłużenie, to i tak zostanie on ukarany - prawdopodobnie ujemnymi punktami. Powód? Przekroczenie przewidzianego w regulaminie terminu, który został określony na 31 marca. Maksymalną sankcją w tej sytuacji jest aż dziesięć minusowych punków.

Ostateczna decyzja w sprawie 14-krotnych mistrzów Polski ma zapaść do 15 maja i właśnie do tego dniach w Chorzowie mają czas, by wyprowadzić klub na prostą.

Stanu niepewności nie wytrzymał Waldemar Fornalik, który w czwartek zapowiedział swój rozbrat z klubem. Trener, który trzymał zespół w ryzach, uznał, że nie będzie już dłużej firmował swoim nazwiskiem tego co dzieje się w Chorzowie.


Grzegorz Garbacik
inf. własne / katowicki Sport
Ruch Chorzów ponownie nad przepaścią
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
36 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
36 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
36 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji