Ruch Chorzów ponownie nad przepaścią

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Piątek, 21 Kwiecień 2017 07:25
Przed sympatykami Ruchu Chorzów bardzo niespokojny okres. Klub zamierza walczyć o otrzymanie licencji na grę w kolejnym sezonie Lotto Ekstraklasy, jednak nie jest pewne, czy ją otrzyma. Wszystko przez kiepską sytuację finansową i zaległości wobec piłkarzy.
Ruch Chorzów nad przepaścią (fot. Sebastian Frej)


Przypomnijmy, że "Niebiescy" już w ubiegłym roku uciekli spod topora, otrzymując w ostatniej chwili ogromną pożyczkę od miasta. Jak się okazało, była to jedynie pomoc doraźna, ponieważ stan finansów klubu nadal jest bardzo zły i wciąż ma on długi, których niespłacenie może być równoznaczne z końcem marzeń Ruchu o licencji.

Klub miał czas na spłatę zadłużenia do 31 marca, jednak wiadomo, że tego nie zrobił. Chodzi w tym miejscu o kwotę rzędu niespełna pięciu milionów złotych, na którą składają się zobowiązania wobec ZUS-u, Urzędu Skarbowego i oczywiście piłkarzy, którym nie wypłacono jeszcze premii za awans do grupy mistrzowskiej w poprzednim sezonie.


W Polskim Związku Piłki Nożnej stawiają sprawę jasno i dają Ruchowi czas do 15 maja na uregulowanie zaległości. Jeśli tak się nie stanie, "Niebieskich" czeka degradacja. -  W takim przypadku klub nie dostanie również licencji na grę w I i II lidze. Zakładam, że władze Ruchu zdają sobie z tego sprawę - powiedział w rozmowie z katowickim "Sportem" Krzysztof Sachs, przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych.

Klub na razie pieniędzy nie ma i prosi o pomoc miasto. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala jest w stanie przeznaczyć na ten cel maksymalnie trzy miliony, co i tak oznaczałoby zmiany w budżecie, które odbiłby się na innych miejskich inwestycjach. Potrzeby Ruchu są jednak dużo większe.

Co więcej, wiadomo już, że nawet jeśli klubowi uda się spłacić zadłużenie, to i tak zostanie on ukarany - prawdopodobnie ujemnymi punktami. Powód? Przekroczenie przewidzianego w regulaminie terminu, który został określony na 31 marca. Maksymalną sankcją w tej sytuacji jest aż dziesięć minusowych punków.

Ostateczna decyzja w sprawie 14-krotnych mistrzów Polski ma zapaść do 15 maja i właśnie do tego dniach w Chorzowie mają czas, by wyprowadzić klub na prostą.

Stanu niepewności nie wytrzymał Waldemar Fornalik, który w czwartek zapowiedział swój rozbrat z klubem. Trener, który trzymał zespół w ryzach, uznał, że nie będzie już dłużej firmował swoim nazwiskiem tego co dzieje się w Chorzowie.


Grzegorz Garbacik
inf. własne / katowicki Sport
Ruch Chorzów ponownie nad przepaścią
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji