Murawski wróci za dwa tygodnie, Frączczaka czeka operacja

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Czwartek, 20 Kwiecień 2017 09:31
Wiemy już, kiedy na boisko wróci Rafał Murawski. Kapitan Pogoni Szczecin przechodzi aktualnie rehabilitację i już za około dwa tygodnie powinien wznowić treningi z pełnym obciążeniem. To oznacza, że doświadczony pomocnik pomoże swojej drużynie na finiszu trwającego sezonu ligowego.
Rafał Murawski wróci do treningów już za dwa tygodnie (fot. Łukasz Skwiot)


Jak się okazało, pauza Murawskiego jest spowodowana dolegliwością, z którą zmagał się jeszcze podczas rundy jesiennej. Ból w końcu okazał się zbyt silny i wyeliminował pomocnika z gry na wiele tygodni. - Rafał miał wtedy kłopot z pachwinami. Przepuklina pachwinowa to choroba przewlekła. Nie wymaga leczenia w trybie nagłym - powiedział lekarz Pogoni Bartosz Paprota.


- Najczęściej operuje się je w przerwach między rundami, a nie w trakcie sezonu, gdy można zastosować leczenie zachowawcze. To typowa kontuzja piłkarska. Rzadko który piłkarz, który wiele lat gra, nie ma z tym kłopotu - dodał.

Z podobnym problemem zmaga się obecnie Adam Frączczak, który jednak zabieg chirurgiczny przejdzie dopiero po zakończeniu sezonu. Na razie piłkarz będzie leczony doraźnie.

- To podobna sprawa jak u Murawskiego, czyli problem z pachwiną. Jest przewidziany do zabiegu po sezonie. Ta kontuzja nie wymaga ingerencji w trakcie sezonu. Staramy się teraz zabezpieczać jego zdrowie innymi sposobami - zakończył Paprota.


gar, PiłkaNożna.pl
źr. pogonsportnet.pl
Murawski wróci za dwa tygodnie, Frączczaka czeka operacja
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji