Cracovia Arka Gdynia Sportowa Spółka Akcyjna Jagiellonia Białystok Korona Kielce Lech Poznań Lechia Gdańsk Legia Warszawa Piast Gliwice Wisła Płock Pogoń Szczecin Ruch Chorzów Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław Górnik Łęczna Wisła Kraków Termalica Nieciecza Zagłębie Lubin

Ligowy szlagier dla Legii. Wojskowi wygrali z Lechią

Wydarzenia - Ekstraklasa
Niedziela, 19 Marzec 2017 19:57

Hit 26. kolejki Lotto Ekstraklasy dla Legii Warszawa. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Magierę zwyciężyła 2:1 z Lechią Gdańsk na wyjeździe. Bohaterem spotkania został Michał Kucharczyk, który zdobył obie bramki dla stołecznego zespołu.

Piłkarze Ruchu wracają do zdrowia - KLIKNIJ!

Pierwsza połowa hitu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy była przeciętnym widowiskiem. Piłkarzom obu zespołów rywalizujących o mistrzostwo Polski nie można było odmówić zaangażowania i woli walki, brakowało jednak ciekawych akcji. Dużo było fauli i agresji, natomiast mało piłkarskiej jakości.

Najlepszą sytuację podbramkową w pierwszej połowie stworzyli sobie gospodarze. W 27. minucie gry Rafał Wolski oddał mocny strzał z rzutu wolnego, jednak Arkadiusz Malarz z dużymi problemami odbił piłkę.

Widzowie, którzy w niedzielny wieczór w sile ponad 37 tysięcy niemal wypełnili trybuny Stadionu Energa Gdańsk, na prawdziwe piłkarskie emocje musieli poczekać do drugiej połowy. Warto było jednak uzbroić się w cierpliwość – po przerwie szlagier Lotto Ekstraklasy mógł zadowolić nawet najbardziej wybrednych sympatyków futbolu.

Już na początku drugiej części meczu na prowadzenie wyszła Lechia. W 48. minucie gry Wolski dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym strzał głową oddał Mario Maloca. Niefortunną interwencję zaliczył Adam Hlousek, który trącił piłkę w kierunku własnej bramki. W tej sytuacji nie obyło się bez kontrowersji, bowiem Arkadiusz Malarz zdołał jeszcze odbić piłkę przed siebie. Sędzia Daniel Stefański gola jednak uznał, co okazało się słuszną decyzją – telewizyjne powtórki potwierdziły, że Malarz zagarnął piłkę już zza linii bramkowej.

Kilka minut po straconym golu trener Jacek Magiera dokonał zmiany w składzie Wojskowych. W miejsce kompletnie bezproduktywnego Kaspra Hamalainena na boisku pojawił się Michał Kucharczyk. Okazało się, że była to decyzja kluczowa dla losów spotkania.

Zaledwie 180 sekund po wejściu na murawę Kucharczyk świetnie zachował się w polu karnym gospodarzy: piłkarz Legii wyprzedził duet stoperów Lechii i skierował piłkę do siatki po precyzyjnym dośrodkowaniu Guilherme.

W kolejnych minutach warunki dyktowała drużyna trenera Piotra Nowaka. Lechia zepchnęła mistrzów Polski do defensywny i miała kilka świetnych okazji do strzelenia gola. Po strzałach Marco Paixao dwukrotnie bardzo dobrze interweniował Malarz. Z kolei w 77. minucie Wolski trafił w słupek.

Najświeższe doniesienia z Ekstraklasy na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Legia przetrwała napór Lechii i w samej końcówce zadała rywalowi nokautujący cios. W 88. minucie spotkania goście wyprowadzili szybki kontratak. Po dośrodkowaniu w pole karne źle zachował się Maloca, który wybił piłkę głową wprost pod nogi Michała Kucharczyka. Skrzydłowy Wojskowych skorzystał z prezentu i precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał Dusana Kuciaka, zapewniając gościom z Warszawy bardzo ważne zwycięstwo.