Cracovia wysoko przegrała w Kielcach

Wydarzenia - Ekstraklasa
Niedziela, 19 Marzec 2017 17:57

Piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa zanotowała Cracovia. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Zielińskiego przegrała aż 0:3 z Koroną Kielce na wyjeździe w niedzielnym spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Cracovia przerwę na mecze reprezentacji spędzi w strefie spadkowej tabeli Lotto Ekstraklasy (foto: Ł. Skwiot)

Bułgar na testach w Wiśle Płock - KLIKNIJ!

Niedzielny mecz w Kielcach rozpoczął się bardzo niekorzystnie dla drużyny gości. W siódmej minucie gry Jakub Wójcicki sfaulował we własnej szesnastce Hiszpana Daniego Abalo, a sędzia Szymon Marciniak nie tylko podyktował rzut karny dla Korony, ale również ukarał prawego obrońcę Cracovii czerwoną kartką.

Gola jednak w tej sytuacji nie było, bowiem Jacek Kiełb pomylił się przy strzale z jedenastu metrów – piłkarz Korony trafił w słupek!

Zespół trenera Macieja Bartoszka zdołał objąć prowadzenie w trakcie pierwszej połowy. Wynik meczu w Kielcach otworzył w 33. minucie Jakub Żubrowski – 24-letni pomocnik Korony popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu, po którym piłka znalazła się tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego. Ależ piękny gol!

Na kolejne bramki kibice na stadionie w Kielcach musieli poczekać do końcowych fragmentów spotkania. W 86. minucie prowadzenie gospodarzy na 2:0 podwyższył Maciej Górski, który skutecznie sfinalizował dośrodkowanie Abalo.

120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry za zmarnowany rzut karny z pierwszej połowy zrehabilitował się Jacek Kiełb. Skrzydłowy Korony precyzyjnie uderzył zza pola karnego, ustalając w ten sposób wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy.

Najświeższe doniesienia z Ekstraklasy na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Po zwycięstwie nad Cracovią drużyna z Kielc znalazła się na ósmym miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Dużo gorzej wygląda natomiast sytuacja zespołu Jacka Zielińskiego – w tej chwili Pasy plasują się dopiero na przedostatniej pozycji, wyprzedzając jedynie Górnika Łęczna.