Jakubowi M. grozi 10 lat więzienia

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Czwartek, 16 Marzec 2017 16:05
Jakub M. został zatrzymany przez policję, a prokurator przedstawił oskarżył go o nieprawidłowości przy kupowaniu akcji Wisły Kraków od Bogusława Cupiała.

Jakub M. właścicielem Wisły został w lipcu 2016 roku, gdy przejął pakiet kontrolny od Cupiała. Okazało się jednak, że podczas transakcji posłużył się sfałszowanymi dokumentami, o co został własnie oskarżony. Po przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach, M. przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Po tym jak M. przejął Wisłę Kraków, pojawiło się wiele kontrowersji z nim związanych. Okazało się, że posługiwał się sfałszowaną maturą, był oskarżony o unikanie płacenia podatków oraz próbę wyłudzenia. W sierpniu akcje krakowskiego klubu odkupiło od niego Towarzystwo Sportowe Wisła.


Komunikat Prokuratury Okręgowej w Katowicach:
Na polecenie prokuratora funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania Jakuba M. W dniu 15 marca 2017 roku prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut dokonania oszustwa. Zarzut dotyczy posłużenia się sfałszowaną gwarancją bankową oraz sfałszowanymi listami intencyjnymi, podczas dokonywania transakcji zakupu akcji Wisły Kraków S.A. w 2016 roku i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 4.700.000 złotych ówczesnego właściciela klubu sportowego.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia.

Po przesłuchaniu, prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w kwocie 70 tys. złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w oparciu o zawiadomienie o przestępstwie złożone przez pełnomocnika pokrzywdzonej spółki pod koniec września 2016 roku.

Przestępstwo zarzucane podejrzanemu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej

M. Zawada - Dybek


band, PilkaNozna.pl

Źródło: informacja prasowa

Jakubowi M. grozi 10 lat więzienia
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji