Cracovia Arka Gdynia Sportowa Spółka Akcyjna Jagiellonia Białystok Korona Kielce Lech Poznań Lechia Gdańsk Legia Warszawa Piast Gliwice Wisła Płock Pogoń Szczecin Ruch Chorzów Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław Górnik Łęczna Wisła Kraków Termalica Nieciecza Zagłębie Lubin

Jakubowi M. grozi 10 lat więzienia

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Czwartek, 16 Marzec 2017 16:05
Jakub M. został zatrzymany przez policję, a prokurator przedstawił oskarżył go o nieprawidłowości przy kupowaniu akcji Wisły Kraków od Bogusława Cupiała.

Jakub M. właścicielem Wisły został w lipcu 2016 roku, gdy przejął pakiet kontrolny od Cupiała. Okazało się jednak, że podczas transakcji posłużył się sfałszowanymi dokumentami, o co został własnie oskarżony. Po przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach, M. przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Po tym jak M. przejął Wisłę Kraków, pojawiło się wiele kontrowersji z nim związanych. Okazało się, że posługiwał się sfałszowaną maturą, był oskarżony o unikanie płacenia podatków oraz próbę wyłudzenia. W sierpniu akcje krakowskiego klubu odkupiło od niego Towarzystwo Sportowe Wisła.


Komunikat Prokuratury Okręgowej w Katowicach:
Na polecenie prokuratora funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania Jakuba M. W dniu 15 marca 2017 roku prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut dokonania oszustwa. Zarzut dotyczy posłużenia się sfałszowaną gwarancją bankową oraz sfałszowanymi listami intencyjnymi, podczas dokonywania transakcji zakupu akcji Wisły Kraków S.A. w 2016 roku i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 4.700.000 złotych ówczesnego właściciela klubu sportowego.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia.

Po przesłuchaniu, prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w kwocie 70 tys. złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w oparciu o zawiadomienie o przestępstwie złożone przez pełnomocnika pokrzywdzonej spółki pod koniec września 2016 roku.

Przestępstwo zarzucane podejrzanemu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej

M. Zawada - Dybek


band, PilkaNozna.pl

Źródło: informacja prasowa

Jakubowi M. grozi 10 lat więzienia
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji