Oficjalnie: Kostevych w Lechu Poznań

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Środa, 11 Styczeń 2017 15:35

Volodymyr Kostevych jest drugim zimowym wzmocnieniem Lecha. Ukraiński obrońca w środę złożył podpis pod kontraktem z poznańskim klubem. Jego umowa z Kolejorzem będzie obowiązywać przez cztery lata.

Foto: Lech Poznań/fot. Adam Ciereszko

Górnik ma 20. najmłodszą drużynę w Europie - KLIKNIJ!

W poniedziałek Kostevych przyleciał do stolicy Wielkopolski, a dzień później przeszedł testy medyczne. Wypadły one pomyślnie, zatem piłkarz podpisał kontrakt z Lechem. Umowa byłego reprezentanta ukraińskiej młodzieżówki obowiązywać będzie do grudnia 2020 roku.

- Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania kontraktu. Dla mnie przejście do Lecha to okazja do podniesienia swoich umiejętności. Chcę grać o trofea, a wiem że w tym klubie jest to możliwe – przyznał Kostevych. - Staram się grać jak nowoczesny skrajny obrońca. Często włączam się do gry ofensywnej, lubię zagrywać piłkę w pole karne – scharakteryzował swój styl gry.

Nowy nabytek Lecha pochodzi z okolic miasta Żółkiew, oddalonego o około 35 kilometrów od granicy z Polską. Jest wychowankiem sekcji piłkarskiej UFK Lwów, z którego jako 17-latek trafił do Karpat. Początkowo terminował w rezerwach, a w listopadzie 2011 roku – miesiąc po 19. urodzinach – zadebiutował w ukraińskiej Premier Lidze. Począwszy od sezonu 2013/14 był podstawowym zawodnikiem lwowskiej ekipy i tak zostało już do końca ubiegłego roku. W barwach Karpat, licząc rozgrywki ligowe oraz krajowy puchar, rozegrał łącznie 93 spotkania. Zdobył w nich pięć bramek i zanotował trzy asysty. Na ukraińskich boiskach obejrzał 15 żółtych kartek, ale z boiska wyrzucony nie został ani razu.

- Chcieliśmy mieć w zespole ofensywnie grającego lewego obrońcę. Liczymy na to, że spełni on nasze oczekiwania. Dzięki temu transferowi na każdej pozycji mamy mocną rywalizację - stwierdził Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań.

kwit, PiłkaNożna.pl

Źródło: Lech Poznań

Oficjalnie: Kostevych w Lechu Poznań
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji