Kluby europejskie przeciwko reformie FIFA - Świat - Wydarzenia

Kluby europejskie przeciwko reformie FIFA

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Świat
Czwartek, 12 Styczeń 2017 09:04
Nie milkną echa decyzji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, która we wtorek zatwierdziła reformę mistrzostw świata. Nie wszystkim decyzja FIFA przypadła do gustu i jak można było się spodziewać, pojawiły się pierwsze głosy sprzeciwu.

Nie wszystkim podoba się reforma mistrzostw świata (foto: Grzegorz Wajda)

Co reforma mundialu oznacza dla świata? - KLIKNIJ!


Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami, począwszy od 2026 roku na mundialu będzie grało 48 reprezentacji. Zdaniem wielu, ta reforma to nic innego jak zwykły "skok na kasę", a swój głos sprzeciwu przeciwko działaniom światowej federacji wyraziło Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich (ECA).

Stowarzyszenie, na czele ze swoimi największymi członkami: Barceloną, Realem Madryt czy Bayernem Monachium, uważa, że decyzja o zmianach była spowodowana względami politycznymi i finansowymi, a nie sportowymi.

"Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich uważa, że rozszerzenie formuły rozgrywania mistrzostw świata nie jest niczym dobrym. Nie widzimy obecnie żadnych podstaw do tego, by zmieniać obowiązujący regulamin (32 zespoły - red.). Ten system doskonale sprawdził się na przestrzeni lat.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja FIFA jest polityczna i nie ma zbyt wiele wspólnego ze sportem. Bardzo wątpliwy jest również pośpiech i priorytet przy wprowadzaniu tej reformy w życie. ECA wyraża ubolewanie nad takimi działaniami" - czytamy w komunikacie stowarzyszenia.

gar, PiłkaNożna.pl
źr. BBC
Kluby europejskie przeciwko reformie FIFA
 
Podziel się newsem
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji