Co reforma mundialu oznacza dla świata? - Świat - Wydarzenia

Co reforma mundialu oznacza dla świata?

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Świat
Środa, 11 Styczeń 2017 09:27
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zatwierdziła we wtorek zmiany w formule rozgrywania mistrzostw świata. Począwszy od 2026 roku liczba uczestników mundialu zostanie zwiększona z 32 do 48. Jak ta reforma przełoży się na podział nowych miejsc pomiędzy wszystkie federacje kontynentalne?

Co reforma mundialu oznacza dla piłkarskiego świata?

FIFA zatwierdziła rewolucyjne zmiany! - KLIKNIJ!


Do tej pory najliczniej podczas mistrzostw świata reprezentowana była Europa i ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Liczba reprezentacji ze Starego Kontynentu, które będą mogły zagrać na mundialu ma zostać powiększona z 13 do 16 - wynika z najświeższych przecieków.

Największymi beneficjentami reformy będą z kolei drużyny z Afryki i Azji, które zyskają zdecydowanie najwięcej. Czarny Ląd ma na mocy obecnie obowiązujących przepisów 5 miejsc (ma otrzymać 9), natomiast Azja ma aktualnie 4 miejsca (będzie mieć 8).

Po sześć miejsc na mistrzostwach mają z kolei otrzymać obie Ameryki - Południowa i Północna, a jedno przypadnie Oceanii. Nie zabraknie również spotkań barażowych, w których zmierza się ze sobą drużyny z Afryki, Azji i obu Ameryk.

Podział miejsc według kontynentów:

16 - EUROPA (53 federacje)

9 - AFRYKA (52 federacje)

8,5 - AZJA (43 federacja)

6,5 - AMERYKA PÓŁNOCNA (35 federacji)

6 - AMERYKA POŁUDNIOWA (10 federacji)

1 - OCENIA (11 federacji)

1 - GOSPODARZ

Przypomnijmy, że od 2026 roku uczestnicy mistrzostw świata będą dzieleni na szesnaście grup po trzy zespoły w każdej. Po zakończeniu pierwszej rundy rozpocznie się faza pucharowa, w której przegrywający będzie żegnał się w rozgrywkami. Wśród nowości trzeba wymienić również zmiany w meczach grupowych, które w przypadku remisów mają kończy się rzutami karnymi. Takie rozwiązanie ma pozwolić na uniknięcie sytuacji, w której poszczególne reprezentacje będzie się podejrzewało o tzw. "granie na remis".

Warto jeszcze w tym miejscu przypomnieć, że reforma formuły rozgrywania mistrzostw świata pozwoli na zwiększenie wpływów FIFA. Z tytułu organizacji mundialu federacja ma zarobić około 6,5 miliarda dolarów. Obecnie takie zarobki szacuje się na około 5,5 miliarda.


Grzegorz Garbacik


Co reforma mundialu oznacza dla świata?
 
Podziel się newsem
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji