Top 100: Niska pozycja Lewandowskiego - Świat - Wydarzenia

Top 100: Niska pozycja Lewandowskiego

Drukuj

Wydarzenia - Świat
Piątek, 30 Grudzień 2016 10:50

Hiszpański dziennik „Marca” przygotował ranking 100 najlepszych piłkarzy świata w 2016 roku. W zestawieniu znalazło się miejsce tylko dla jednego zawodnika z Polski – Robert Lewandowski zajął 15. pozycję w tej klasyfikacji.

Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Robert Lewandowski znalazł się w drugiej dziesiątce rankingu Top 100 piłkarzy roku 2016 (Foto: Ł. Skwiot)

Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Lewandowski był dopiero 15. w gronie najlepszych piłkarzy świata kończącego się roku. W klasyfikacji wyżej od polskiego napastnika znaleźli się między innymi Jamie Vardy, Paul Pogba oraz Alexis Sanchez.

- Nie trzeba wyjaśniać, dlaczego Robert Lewandowski znalazł się wśród 100 najlepszych piłkarzy na świecie. Polski napastnik Bayernu Monachium pozostaje jednym z najskuteczniejszych strzelców w Europie. Zajął 16. miejsce w rankingu Złotej Piłki, wygrał Bundesligę oraz Puchar Niemiec. Jednak Liga Mistrzów ponownie mu uciekła – czytamy w uzasadnieniu dziennika „Marca”.

Jak na razie nie wiadomo, kogo hiszpańscy żurnaliści uznają za najlepszego gracza 2016 roku na świecie. „Marca” nie ujawniła bowiem jeszcze czołowej dziesiątki swojego rankingu. Do tej pory opublikowano tylko nazwiska tych, którzy zajęli miejsca od 11. do 100.

Na setnej pozycji znalazł się nie jeden zawodnik, lecz cały zespół. Honorowo umieszczono w rankingu brazylijską drużynę Chapecoense, której większość piłkarzy tragicznie zginęła w listopadowej katastrofie lotniczej.

Źródło: Marca