Leszek Orłowski

Hiszpańskie muchy 420: Asensio Galactico

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Leszek Orłowski - "Hiszpańskie muchy"
Wtorek, 29 Sierpień 2017 13:37
Dłużej nie da się tego okrywać: to nie Gareth Bale jest Galactico, lecz Marco Asensio. To nie przez Walijczyka prowadzi droga Realu do kolejnych triumfów, lecz przez Hiszpana. Co jednak władze klubu mają z tym faktem zrobić?
Asensio to nowa wielka gwiazda Realu Madryt (fot. Reuters)


1. Kto się pierwszy poznał?
Jeszcze przed rewanżowym meczem o Superpuchar Hiszpanii znany madrycki dziennikarz Tomas Roncero napisał, że w 2020 Asensio zdobędzie Złotą Piłkę. Cristiano Ronaldo zapytany ostatnio w Monaco podczas gali UEFA, co będzie, kiedy on i Leo Messi skończą kariery, odparł, że zostaną, czyli przejmą władzę, Neymar i Asensio. Piękne gole młodego zawodnika to już nie są pojedyncze wybryki, odosobnione eksplozje, lecz spektakularna seria. Bale po pierwsze nie może więc hamować rozwoju talentu Asensio.


2. Sprzedać, czy zostawić?
Stumilionowa oferta odkupienia Walijczyka, jaką złożył Manchester United, to świetna okazja, by pozbyć się balastu. Jako balast postrzegają go zresztą już nie tylko kibice, którzy po meczu z Valencią znów wygwizdali zawodnika (Karima Benzemę zresztą też). Zapytani o zachowanie widzów Sergio Ramos i Marcelo powiedzieli bowiem, że nie widzą w nim niczego nagannego. - To coś, jak zwrócenie uwagi - stwierdził Sergio Ramos. Brazylijczyk zaś zauważył, że prawem kibiców jest wymagać dużo od piłkarzy. Te słowa każą wysnuć wniosek, że czołowi piłkarze Realu wolą grać z Asensio, niż z Balem (Benzema to osobna historia).

3. Mógł być gdzie indziej
Niewiele brakowało, a to kto inny miałby słodki problem, kogo się pozbyć, żeby zrobić miejsce Asensio. Pół roku zanim wykupił go z Mallorki Real Madryt, była nim zainteresowana Barcelona. Tam jednak zadecydowano, że lepiej wydać pięć i pół miliona euro na prawego obrońcę z Brazylii Douglasa, z którego do dziś śmieje się cała Hiszpania. Jeszcze wcześniej zawodnik był w kręgu zainteresowań Athletiku Bilbao. W tym klubie znawcy zadecydowali, że większa karierę zrobi Enric Saborit. Dziś jest w kadrze pierwszego zespołu, nawet gra, ale gdzie mu tam do Asensio! Jak się okazuje, nie ma mądrych w temacie oceny skali talentu dziecka.


Leszek Orłowski 
"Piłka Nożna"
Hiszpańskie muchy 420: Asensio Galactico
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji