Leszek Orłowski

Hiszpańskie muchy 419: Sevilla gra o 25 milionów

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Leszek Orłowski - "Hiszpańskie muchy"
Wtorek, 22 Sierpień 2017 11:40
Ekipa ze stolicy Andaluzji nigdy nie odpadła z pucharów po zwycięstwie na wyjeździe w pierwszym meczu. Trzy razy grała i trzy razy wygrała u siebie z ekipami z Turcji. Ale licho nie śpi. 2:1 w Stambule z Basaksehir nie gwarantuje biletu do raju, trzeba jeszcze potwierdzić wyższość dziś na Ramon Sanchez Pizjuan. Jakie zagrożenia czekają na gospodarzy?
Sevilla walczy o wielkie pieniądze (fot. Łukasz Skwiot)1. Presja

- Moi ludzie mają po prostu obowiązek awansować do Champions League - mówił przed pierwszym meczem prezydent Jose Castro. 25 milionów euro, jak Sevilla zarobi na wejściu, to kwota olbrzymia i już wkalkulowana w budżet. Odpadnięcie byłoby tragedią. W pierwszym meczu presja nie spętała nóg piłkarzom, w drugim też więc nie powinna. Ale niech się coś nie uda, niech Turcy strzelą gola... To będzie (ewentualnie) prawdziwy test wartości ekipy Eduardo Berizzo. 


- Relaks nie istnieje. Wiemy, o co gramy i mamy świadomość, że będzie trudniej niż w Stambule - mówił wczoraj na konferencji prasowej Gabriel Mercado. - Turcy zagrali u siebie bardzo agresywnie. U nas postarają się jeszcze mocniej stłamsić nas fizycznie. Trzeba uważać - perorował Nico Pareja. - Nie możemy zaprezentować się ani odrobinę słabiej niż w pierwszym meczu, bo rywal to natychmiast wykorzysta - powiedział Berizzo. Nie ma obawy, że Turcy zostaną potraktowani niepoważnie? Chyba nie ma...

3. Elia

Był najlepszym piłkarzem Basaksehiru w pierwszym spotkaniu. Mercado miał z nim istny krzyż pański. Nie nadążał za wciąż szybkim Holendrem. Może dlatego Berizzo cieszy się, że bardziej zwrotny z prawych obrońców, Sebastian Corchia, szybko wyleczył drobny uraz z meczu z Espanyolem i będzie mógł zagrać. Zawsze też trzeba uważać na Emmanuela Adebayora, ale on jednak sporo stracił z dawnej klasy.


Leszek Orłowski 
"Piłka Nożna"
Hiszpańskie muchy 419: Sevilla gra o 25 milionów
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji