Leszek Orłowski

Syn niesłusznie w cieniu ojca

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Leszek Orłowski - "Hiszpańskie muchy"
Wtorek, 25 Lipiec 2017 13:04
Artykuły omawiające aferą w hiszpańskim futbolu koncentrują się na osobie zatrzymanego tydzień temu prezydenta tamtejszej federacji piłkarskiej Angela Marii Villara. Jego syn Gorka, który także trafił do wiezienia, przedstawiany jest jako wspólnik i beneficjent machlojek taty.
(fot. M. Valdez/Reuters/Forum)


Tymczasem wiele wskazuje na to, że jest całkiem inaczej i właśnie młodszego z Villarów należy uznać za mózg całego przedsięwzięcia, które opiszę szerzej w kolejnym (31) numerze „Piłki Nożnej". A na pewno to on dokonywał przekrętów na większe kwoty i szerszą skalę niż ojciec.

Angel Maria działał przestępczo raczej tylko w Hiszpanii, natomiast Gorka od pewnego czasu trząsł całym futbolem południowoamerykańskim. W 2014 roku, dzięki znajomościom ojca, został wybrany dyrektorem generalnym Conmebol i natychmiast ze znakomitym skutkiem zaczął tam uprawiać przestępczy proceder polegający głównie na wymuszaniu łapówek.

Kryli go i wpierali, korzystając także z jego działań, sterujący od lat tamtejszym futbolem dżentelmeni tacy jak Julio Grondona w Argentynie i Nicolas Leoz z Paragwaju. W styczniu 2016 roku były znany paragwajski bramkarz Jose Luis Chilavert nazwał Villara juniora mózgiem mafii, która rządzi futbolem na całym kontynencie.

Teraz, kiedy Gorka został aresztowany za przestępstwa popełnione w Hiszpanii, z całą pewnością dowiemy się niebawem więcej o jego działalności za Atlantykiem...

Leszek Orłowski
„Piłka Nożna"

 

Syn niesłusznie w cieniu ojca
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji