Leszek Orłowski

Hiszpańskie muchy 413: Iberyjski hit ME U-21

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Leszek Orłowski - "Hiszpańskie muchy"
Wtorek, 20 Czerwiec 2017 10:13
Już za kilka godzi jeden z możliwych przedwczesnych finałów rozgrywanego w Polsce turnieju. Hiszpania i Portugalia zawsze miały świetną młodzież, obie ekipy wygrały na inaugurację. Kto wyjdzie zwycięsko z dzisiejszego starcia, będzie blisko półfinałów. Faworytem wydaje się Hiszpania, która w pierwszym spotkaniu wygrała 5:0, podczas gdy Portugalia tylko 2:0, ale za to z silniejszą od Macedonii Serbią.
Mecz Hiszpania - Portugalia to hit fazy grupowej Euro U-21 (fot. 400mm.pl)1. Ostrzeżenia Bellerina 

Pięć goli wbitych Macedończykom zrobiło na wszystkich wrażenie, tym bardziej, że były to gole przepiękne. No ale właśnie - skoro były tak wielkiej urody, uzyskane strzałami ekwilibrystycznymi (Saul), bądź z dystansu (Asensio) to znaczy, że także trochę przy pomocy szczęścia. Młodzi Hiszpanie w każdym razie nie uważają się już za mistrzów. - Wszyscy mówią o zdobytych przez nas bramkach, tymczasem w sobotnim meczu popełniliśmy wiele błędów defensywnych, które trzeba wyeliminować, a poza tym rozpoczęliśmy spotkanie zdekoncentrowani i to też nie może się powtórzyć - powiedział prawy obrońca Rojity Hector Bellerin. Młody, a jaki dojrzały!


- Portugalia postawi nam o wiele wyższe wymagania niż Macedonia. Będziemy potrzebować naszej najlepszej wersji - to z kolei słowa Alberta Celadesa, selekcjonera zespołu. Na konferencji prasowej zapewnił on, że jego team z pewnością nie zagra na remis, bo nie umie tak grać. Wobec faktu, że oprócz zwycięzców grup do półfinałów awansuje tylko najlepsza z drużyna z drugich miejsc, pokusa, by nie zrobić sobie wzajemnie krzywdy, podzielić się punktami, a następnie wygrać ostatnie mecze i razem pozostać w imprezie, jest silna. Ale Hiszpanie nie powinni jej ulec, bo zwycięstwo z Serbią wcale nie jest przecież oczywistością. 

3. Pragmatyzm Rui Jorge

Natomiast Portugalia, która w ostatniej kolejce gra z najsłabszą Macedonią, chętnie zgodziłaby się na remis w dzisiejszym starciu gigantów. - Tylko przegrana będzie złym wynikiem - powiedział jej opiekun Rui Jorge. Z meczu z Serbią najbardziej zapamiętał błędy techniczne jego zawodników, które normalnie się im nie przydarzają. - Mam nadzieję, że unikniemy ich w środę. Klasa piłkarzy obydwu zespołów gwarantuje wielkie widowisko - dodał. I tego ostatniego zdania się trzymajmy w oczekiwaniu na danie przygotowane przez najzdolniejszych uczestników finałów piłkarskiego wydania programu Masterchef Junior, pomińmy zaś na razie spekulowanie o możliwym układzie iberyjskim.

 
Leszek Orłowski 
"Piłka Nożna"
Hiszpańskie muchy 413: Iberyjski hit ME U-21
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji