Hiszpańskie muchy 402: O istocie El Clasico - "Hiszpańskie muchy" - Leszek Orłowski

Hiszpańskie muchy 402: O istocie El Clasico

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Leszek Orłowski - "Hiszpańskie muchy"
Wtorek, 28 Marzec 2017 12:21
Real z Barceloną dwa razy w każdym sezonie grają w Primera Division. Jeśli los i sukcesy pozwolą, to mogą zmierzyć się jeszcze w kilku imprezach pucharowych. Mogą, ale nie muszą. Najbardziej nośna, obok finału mistrzostw świata i finału Ligi Mistrzów, piłkarska marka globu nie jest wykorzystywana tak jak mogłaby być, a przecież, w odróżnieniu od dwóch konkurentek, hiszpańskie klasyki można mnożyć. I aż dziw bierze, że dopiero teraz się za to zabrano. Niebawem wielcy rywale zagrają w Bejrucie i Miami...
Leszek Orłowski tłumaczy istotę El Clasico


Pamiętam, jak władze LFP swego czasu postąpiły z klasykiem rozgrywanym między rezerwami Realu i Barcy w Segunda Division. Klasykiem? Właśnie tak został potraktowany i jako taki sprzedany telewizjom na całym świecie. Rzadko jednak zdarza się, by obie ekipy występowały jednocześnie na drugim froncie. A mecze zespołów juniorskich, do których w różnych kategoriach dochodzi w każdym sezonie, na zawsze pozostaną jednak tylko wydarzeniami lokalnymi. 


Spotkanie w Miami, 29 lipca, zostało zakontraktowane już półtora miesiąca temu. Choć miłośnicy futbolu wybrzydzali, że to profanacja, kibicom na Florydzie idea się spodobała. Dlatego nie było żadnym zaskoczeniem, że kilka dni temu zawarto porozumienie w sprawie kolejnego klasyku. Tym razem zmierzą się w nim weteran obu ekip, z Ronaldinho na czele, miejscem będzie Bejrut, a czasem - 28 kwietnia, a więc pięć dni po ligowym starciu na Santiago Bernabeu. 

Czy komuś naprawdę mogą przeszkadzać rozmaite mecze Realu z Barcą odbywające się tu i tam? Jedynymi prawdziwymi pozostaną zawsze tylko te o stawkę, ale namiastki, przystawki, służą przecież zaostrzeniu apetytu.

Warto tu zauważyć, że jeszcze nigdy dwa najlepsze kluby świata nie zagrały w meczu najbardziej godnym ich zmagań, czyli w finale Ligi Mistrzów. Może stanie się to 3 czerwca w Cardiff?


Leszek Orłowski

Hiszpańskie muchy 402: O istocie El Clasico
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji