Wyspy po losowaniu grup kwalifikacyjnych MŚ 2018: Stare porachunki

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Kazimierz Oleszek - "Gorące wyspy"
Niedziela, 26 Lipiec 2015 16:40
Losowanie grup kwalifikacyjnych World Cup 2018 odbiło się dość szerokim echem w brytyjskiej prasie. Właściwie wszyscy są zadowoleni z tego, co przyniósł im los podczas ceremonii w Pałacu Konstantynowskim pod Sankt Petersburgiem. 

Z pomocą Rosjanina Aleksandra Kierżakowa oraz Niemca Olivera Bierhoffa ustalono, że Szkocja spotka się z Anglią w grupie F, a Irlandia z Walią w grupie D. Szczególnie zapowiedź tej pierwszej rywalizacji pobudza wyobraźnię Wyspiarzy. Media przypominają, że Szkoci zajmują 29 pozycję w ostatniej edycji rankingu FIFA, czyli są aż o dwadzieścia miejsc poniżej swoich sąsiadów z południowej części Wyspy. Poza tym podopieczni Roya Hodgsona mają już awans do Euro 2016 prawie w kieszeni, natomiast Szkotów czekają jeszcze jesienią trudne zmagania z Niemcami, Polską. Dodatkowo ostatnia batalia wprawdzie towarzyska, ale zawsze prestiżowa rozegrana w listopadzie 2014 roku w Glasgow zakończyła się pewnym zwycięstwem Anglików 3:1. Rok wcześniej na Wembley gospodarze pokonali odwiecznego rywala 3:2.

Choć jeśli chodzi o grę o punkty, to po raz ostatni derby brytyjskie miały jeszcze bardziej wyrównany przebieg. W 1999 roku Anglicy, którzy kosztem naszej reprezentacji prowadzonej przez Janusza Wójcika awansowi do baraży o występ na Euro 2000 pokonali Szkotów minimalnie (2:1 w dwumeczu), choć przegrali 0:1 pierwsze spotkanie na starym Wembley. Wracając do ostatniego losowania to brytyjskie media obawiają się Słowacji, gdyż zwłaszcza Anglicy mają dobrze rozpracowanych pozostałych rywali. Ze Słowenia i Litwą podopieczni Hodgsona rywalizują w obecnej edycji kwalifikacji Euro 2016.

Hodgson, który obecny był w Sankt Petersburgu powiedział, że jest zadowolony z losowania, a szczególnie oczekuje meczów ze Szkocją, które pobudzają i podgrzewają wyobraźnię Brytyjczyków. Oprócz selekcjonera Albionu pofatygowali się do miast znanego z Białych Nocy m.in opiekunowie Irlandii Martin O'Neill i Walii Chris Coleman. Jeśli obaj utrzymają się na posadach do zakończeniu tych kwalifikacji Euro 2016, to za rok będą przygotowywać swoich podopiecznych do walki o występy tym razem w finałach MŚ. Obie reprezentacje staną naprzeciwko siebie w meczu punkty dopiero w marcu 2017 roku w Dublinie. Wyspiarskie ekipy za najgroźniejszych rywali w grupie D powinni uważać rewelacyjnie spisującą się w kwalifikacjach Euro 2016 Austrię oraz grającą teraz poniżej oczekiwań Serbię. Z przedstawicieli Home Nations zdecydowanie najgorzej wylosowała Irlandia Północna, która w grupie ma Niemcy, Czechy, Norwegię, Azerbejdżan i San Mariono.

Kazimierz Oleszek

Wyspy po losowaniu grup kwalifikacyjnych MŚ 2018: Stare porachunki
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji