Duff wraca na Zieloną Wyspę

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Kazimierz Oleszek - "Gorące wyspy"
Sobota, 18 Lipiec 2015 20:04
Pamiętasz jeszcze szanowny czytelniku Damiena Duffa? Kiedy na początku lipca odwiedziłem Irlandię, to tamtejszych kibiców i media głównie zajmowały dwa tematy. Pierwszy dotyczył możliwego odejścia z funkcji selekcjonera drużyny narodowej Martina O'Neilla. Irlandczyk, ale z Ulsteru był ponoć, po dymisji Nigela Pearsona numerem jeden na liście życzeń Leicester City. Drugim newsem, którym jeszcze bardziej interesowały się miejscowe media była zapowiedź, że wspomniany na wstępie Duff zamierza zakończyć karierę na Zielonej Wyspie. Wybrał sobie nawet klub, którym był Shamrock Rovers.
Po tygodniu okazało się, że pierwsza z tych informacji była zwykłą dziennikarską kaczką, lub wymysłem chcących sobie nabić kabzę bukmacherów. Bo jak wierzyć temu, co powiedział kilka dni temu O'Neill, to nawet przez moment nie rozważał on opuszczenia stanowiska selekcjonera Eire. Szkoda tylko, że na ową wypowiedź zdobył się dopiero po fakcie, czyli wówczas, gdy okazało się właściciele Leicester, rodzina Srivaddhanaprabha postawiła na Claudia Ranieriego.

Natomiast drugi news, który trzymał kibiców na Zielonej Wyspie w niepewności okazał się być prawdziwy. Duff zamierza zakończyć piłkarską karierę w ekstraklasie zwanej Airtricity League, jako zawodnik Sharmock Rovers. W tym celu podpisał osiemnastomiesięczny kontrakt z najbardziej utytułowanym klubem Zielonej Wyspy. Pochodzący z Ballyboden, czyli południowych przedmieść Dublina to jeden z najbardziej znanych na arenie międzynarodowej reprezentantów Eire. W latach 1998-2012 zagrał sto razy w drużynie narodowej. Strzelił też osiem goli. Jako gracz Blackburn, Chelsea, Newcastle, Fulham wystąpił w ponad 400 meczach Premier League. Demonstrując świetną technikę, szybkość nękał on rywali rajdami po swoim lewym skrzydle.

Pod koniec lipca, kiedy Duff upora się z lekką kontuzją kibice będą mogli się przekonać, czy mimo skończenia 36 lat jest on wciąż graczem, który nie tylko skupia na sobie uwagę, ale także przesądza o wynikach. Jedno jest pewne na meczach z udziałem Sharmock czy to swoim stadionie Tallaght w Dublinie czy też na innych można się spodziewać kompletów kibiców. W końcu na co dzień mogą oni oglądać co najwyżej półzawodowców. Tymczasem Duff był przecież jedną z gwiazd Premier League.

Kazimierz Oleszek

Duff wraca na Zieloną Wyspę
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji