Rozterki selekcjonera Eire

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Kazimierz Oleszek - "Gorące wyspy"
Sobota, 11 Lipiec 2015 10:16
- Martin O'Neill wypełni swój kontrakt selekcjonera reprezentacji Irlandii do końca - usłyszałem od wysokiej rangi etatowego pracownika Football Association of Ireland podczas pobytu w Dublinie z okazji meczu Ligi Europy Shamrock Rovers - Progres Niederkorn. - Chyba, że zgłosi się po niego klub z najwyższej półki występujący w Premier League. A na to się raczej nie zanosi.

Dwa dni później po powrocie do Warszawy znalazłem w jednej z gazet wychodzących w Anglii, że jednak istnieje duże prawdopodobieństwo odejścia tego szkoleniowca przed zakończeniem kontraktu z irlandzką federacją. Co ciekawe zainteresowany jego usługami nie jest żaden z gigantów, jako że nikt, nawet Liverpool nie rozstaje się z menedżerem prowadzącym pierwszy zespół. Chodzi o Leicester City. Dziennikarz sugeruje, że jest to bardzo poważna oferta, gdyż nawet bukmacherzy przestali przyjmować zakłady, że zostanie on następcą zwolnionego na początku lipca Nigela Pearsona.

Chociaż trudno jest wykluczyć taką opcję, to jednak byłoby to zagranie mało fair ze strony 63-letniego szkoleniowca. W końcu podpisał on dwuletni kontrakt z FAI, czyli obejmujący także ewentualny start reprezentacji Eire w Euro 2016. Wprawdzie po ostatnim remisie ze Szkocją szanse na awans poważnie zmalały, ale jednak jest jeszcze światełko w tunelu. Poza tym O'Neill zarabiał bardzo dobre pieniądze, bo około 1,2 miliona euro rocznie. Nieważne, że połowę tej sumy przelewał na konto wielki miłośnik irlandzkiego futbolu Denis O'Brien.

Jeśli O'Neill wróci do Leicester, klubu z którym święcił spore sukcesy (dwa triumfy w Pucharze Ligi) w latach 1995-2000, to jego miejsce za sterami reprezentacji może zająć Roy Keane. Do końca kwalifikacji zostały cztery mecze z Gruzją i Niemcami u siebie oraz Gibraltarem i Polską na wyjeździe. Wariant taki, że do końca kwalifikacji O'Neill pracuje na dwóch etatach nie wchodzi w rachubę, zdaniem dyrektora generalnego FAI Johna Delanay'a.

Przed rokiem, kiedy pojawiły się informacje, że O'Neill może zając wakujące stanowisko menedżera Nottingham Forest z federacji poszedł jasny sygnał: nie ma takiego tematu jak odejście selekcjonera. Teraz zapytany o komentarz do informacji angielskich gazet, że O'Neill może zostać bossem Lisów, rzecznik FAI nabrał wody w usta. Czyli coś jest na rzeczy?

Kazimierz Oleszek
foto: Łukasz Skwiot
Rozterki selekcjonera Eire
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji