Piłkarska Gala 2016
login: hasło: Załóż konto
Gala tygodnika "Piłka Nożna" 2015 - Historia - Gala

Gala tygodnika "Piłka Nożna" 2015

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Gala - Historia
Wtorek, 10 Luty 2015 14:19
Uff, piłkarska Gala tygodnika „Piłka Nożna" za nami, zatem najważniejsze nagrody w polskim futbolu rozdane. Niespodzianek - raczej - nie było.

Szkoda tylko, że zabrakło Roberta Lewandowskiego, ale jego nieobecność, z uwagi na klubowe obowiązki, była zrozumiała. Jak zwykle doskonale w jego imieniu wypadła mama - Iwona Lewandowska, z którą mógł konkurować nieprawdopodobnie wyluzowany Marco Paixao. A później zabawa trwała aż do białego rana. Oj, działo się.

Mniej więcej o godzinie 20 w sobotę 7 lutego w kuluarach warszawskiego hotelu Hilton zaczęło robić się tłoczno. Jak zwykle zresztą. Zanim rozpoczęła się część oficjalna, której scenicznymi gospodarzami byli w tym roku Karolina Szostak i Marcin Feddek, porozmawialiśmy z Kamilem Wilczkiem, nominowanym do nagrody dla Ligowca Roku 2014. Zawodnik Piasta przybył w towarzystwie żony Klaudii, a kilkumiesięcznego syna Mikołaja zostawił w domu pod troskliwą opieką.

- Sama nominacja jest już dla mnie niezwykle istotna i stanowi ogromne wyróżnienie - powiedział nam Wilczek. - Co będzie, jeśli nie wygram? Nic. No, może leciutkie rozczarowanie, ale tak naprawdę, gdyby to ode mnie zależało, wyróżniłbym jednak Miro Radovicia.

Obok Roberta Lewandowskiego - uprzedźmy fakty: najlepszego polskiego piłkarza 2014 roku - największym, ale przede wszystkim niespodziewanym, nieobecnym naszej Gali był szkoleniowiec Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski. Laureat nagrody dla Trenera Roku w Warszawie miał stawić się w sobotę we wczesnych godzinach przedpołudniowych i jeszcze rano z Wrocławia płynęły do nas wieści, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Na przeszkodzie przyjazdu miało nie stanąć nawet ciężkie przeziębienie.

Kontrowersje wywołał wybór Odkrycia Roku, ponieważ zwolenników miał zarówno nasz laureat, czyli Linetty, jak i Drągowski, młodziutki bramkarz Jagiellonii Białystok. - Od czasów Jerzego Dudka, czyli od kilkunastu lat, Piłkarzem Roku nie był bramkarz. Teraz nominowaliście w różnych kategoriach aż dwóch, więc chyba z tą profesją nie jest tak źle - zastanawiał się Majdan. - Cóż, strzelający gole zawsze mają pierwszeństwo, bo kiedy drużyna strzela, widać progres, natomiast kiedy najlepszy jest bramkarz, to już inna sprawa. Muszę jednak nawiązać do Bartka. Przed nim przyszłość. Już dużo dzieje się w jego życiu, a mimo to wciąż zachowuje zimną głowę. Bardzo podobało mi się to, co usłyszałem w zapowiedzi waszych dziennikarzy, w jaki sposób podziękował Arkowi Malarzowi za bezinteresowną, w końcu, opinię... Naprawdę super.

Piłkarz Roku 2014 - Robert Lewandowski (nominowani: Robert Lewandowski, Arkariusz Milik, Wojciech Szczęsny) - WIĘCEJ - KLIKNIJ!

Trener Roku 2014 - Tadeusz Pawłowski (nominowani: Leszek Ojrzyński, Tadeusz Pawłowski, Ryszard Tarasiewicz) - WIĘCEJ - KLIKNIJ!

Obcokrajowiec Roku 2014 - Henning Berg (nominowani: Henning Berg, Ondrej Duda, Semir Stilić, Marco i Flavio Paixao) - WIĘCEJ - KLIKNIJ!

Drużyna Roku 2014 - Legia Warszawa (nominowani: Reprezentacja Polski, Legia Warszawa, Reprezentacja Polski Bezdomnych) - WIĘCEJ - KLIKNIJ!

Odkrycie Roku 2014 - Karol Linetty (nominowani: Bartłomiej Drągowski, Rafał Janicki, Karol Linetty) - WIĘCEJ - KLIKNIJ!

Ligowiec Roku 2014 - Miroslav Radović (nominowani: Miroslav Radović, Marcin Robak, Kamil Wilczek) - WIĘCEJ - KLIKNIJ!

Pierwszoligowiec Roku 2014 - Grzegorz Goncerz (nominowani: Jakub Czerwiński, Grzegorz Goncerz, Denis Popović) - WIĘCEJ - KLIKNIJ!

Człowiek Roku 2014 - Adam Nawałka - WIĘCEJ - KLIKNIJ!

 

Gala tygodnika
 
viewart = article
category.id = 371
section.id = 71

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 by piłkanożna team

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji