Piłkarska Gala 2016
login: hasło: Załóż konto
Gala tygodnika "Piłka Nożna" 2014 - Historia - Gala

Gala tygodnika "Piłka Nożna" 2014

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Gala - Historia
Poniedziałek, 05 Styczeń 2015 15:26
Podczas uroczystości, oprócz zwycięzców, na scenie mogliśmy zobaczyć wiele osobistości polskiego futbolu. Swoją obecnością galę zaszczycili m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, czy selekcjoner zespołu narodowego Adam Nawałka. Tym razem byłemu trenerowi Górnika Zabrze nie udało się zgarnąć głównej nagrody, jednak wierzymy, że już za dwanaście miesięcy będzie on mógł odebrać wyróżnienie po znakomitym starcie reprezentacji w eliminacjach do EURO 2016.

Na początku Gali przyznano zostało wyróżnienie specjalnie. Kolegium redaktorskie "Piłki Nożnej" przyznało nagrodę dla Człowieka Roku. Został nim Bogusław Leśnodorski, prezes Legii Warszawa. - To dla mnie bardzo ważne wyróżnienie. Kolejne dostanie zapewne ten, kto wprowadzi polski zespół do Ligi Mistrzów - powiedział wyróżniony. Czyżby prezes przymierzał się do odbioru kolejnej statuetki?

Gala toczyła się bardzo sprawnie. Nie mogło być jednak inaczej, skoro na wszystkim czuwał Bożydar Iwanow, który swoim ciętym dowcipem potrafił rozbawić gości do łez. Jego luz przydał się między innymi wtedy, gdy na scenie pojawiła się młodziutka i nieco speszona Ewa Pajor, najlepsza piłkarka w Europie w swojej kategorii wiekowej.

Na dłuższe i niezwykle emocjonalne przemówienie po odebraniu statuetki pozwolił sobie były szkoleniowiec Legii Warszawa Jan Urban. Trener Roku 2013 podziękował wszystkim współpracownikom i zaapelował do wszystkich ludzi związanych z futbolem o wzajemny szacunek do siebie. Nie sposób się nie zgodzić ze słowami szkoleniowca, który poprowadził Wojskowych do dubletu.

Piłkarzem Roku został Robert Lewandowski, który nie mógł stawić się osobiście w Warszawie (w sobotnie popołudnie jego Borussia rozbiła Werder), ale połączyliśmy się z nim za pomocą specjalnego telemostu. W jego imieniu nagrodę odebrała wzruszona mama Iwona.

Zapraszamy również na specjalną podstronę tegorocznej gali. Wszystko można znaleźć W TYM MIEJSCU!


Komplet nagrodzonych podczas Gali tygodnika "Piłka Nożna":

PIŁKARZ ROKU: ROBERT LEWANDOWSKI - KLIKNIJ

TRENER ROKU: JAN URBAN - KLIKNIJ


OBCOKRAJOWIEC ROKU: DUSAN KUCIAK - KLIKNIJ!


DRUŻYNA ROKU: REPREZENTACJA POLSKI KOBIET U-17 - KLIKNIJ!

ODKRYCIE ROKU: DOMINIK FURMAN - KLIKNIJ!

LIGOWIEC ROKU: RADOSŁAW SOBOLEWSKI - KLIKNIJ!

PIERWSZOLIGOWIEC ROKU: RAFAŁ LESZCZYŃSKI - KLIKNIJ!

Piłka Nożna

Gala tygodnika
 
viewart = article
category.id = 371
section.id = 71

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 by piłkanożna team

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji