„Piłka Nożna” radzi: Jak dotrzeć do Kijowa? - Miasta - Euro 2012

„Piłka Nożna” radzi: Jak dotrzeć do Kijowa?

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Kijów dzięki funkcjonowaniu jako miasto stołeczne jest najlepiej skomunikowanym, ukraińskim ośrodkiem - gospodarzem EURO 2012. W Kijowie działają dwa lotniska pasażerskie oraz dociera tu wiele pociągów relacji międzynarodowej. Z Polski do ukraińskiej stolicy na pokładzie samolotu tanich linii lotniczych dolecieć można już nawet za około 120 zł!

Samolotem...
Kijów obsługują dwa lotniska międzynarodowe. Głównym jest popularny Boryspol, największe lotnisko na Ukrainie, które już dziś jest niezwykle popularnym punktem przesiadkowym dla pasażerów udających się na Daleki Wschód (ukraińskie linie lotnicze Aerosvit oferują bezpośrednie połączenia na takich trasach, jak Kijów - Pekin, Kijów - Delhi, Kijów - Bangkok). Port lotniczy skomunikowany jest ze wszystkimi państwami europejskimi.

Lotnisko Żuliany wykorzystywane jest natomiast przez tanie linie lotnicze Wizzair, dzięki czemu nawet za 100 zł można dostać się do Kijowa z Katowic, ale również z wielu innych miast europejskich. Jeszcze niedawno pasażerowie wysiadający na lotnisku Żuliany mieli prawo wpadać w niemałe zakłopotanie, bo jako terminal pasażerski funkcjonował tam wielki namiot. Dziś działa już niewielki terminal z prawdziwego zdarzenia.

Pociągiem...
Rok przed EURO 2012 podróżowanie pociągami po Ukrainie nie należy do najszybszych. Aby dotrzeć do Kijowa z jakiegokolwiek innego, ukraińskiego miasta - gospodarza należy poświęcić ponad 10 godzin. Ukraińcy intensywnie pracują jednak nad tym, aby zagraniczni goście podczas turnieju doświadczyli wyższego komfortu. Modernizowane są główne nitki kolejowe oraz realizowane przetargi na nowe składy.

- Podpisaliśmy umowę z koreańskim Hyundaiem, który dostarczy 10 składów o podwyższonym standardzie. Sześć takich pociągów zostanie dostarczonych przed EURO 2012. Wagony w tych pociągach będą mieć wszystko, co jest potrzebne dla komfortowej jazdy - WiFi, GPS i wszystkie niezbędne udogodnienia - mówił podczas konferencji „Nie tylko EURO 2012" Leonid Łobojko, zastępca dyrektora generalnego ukraińskich kolei. Wspomniany czas podróży pomiędzy Kijowem a pozostałymi miastami EURO powinien się więc wyraźnie skrócić. W tym momencie do Kijowa można dotrzeć dzięki bezpośredniemu połączeniu m.in. z Berlina, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Moskwy czy Budapesztu.

Samochodem...
Zachodni kibice, którzy zdecydują się na podróż do Kijowa samochodem, bez wątpienia będą jednostkami pełnymi werwy, życia i chęci doznania przygody. I nie wynika to z osławionego już, fatalnego stanu tamtejszych dróg (te zbliżają się bowiem do standardów polskich), a potężnej odległości dzielącej zachodnią Europę i stolicę Ukrainy. Ba, nie tylko zachodnią Europę i Kijów, ale przede wszystkim same ukraińskie miasta, które będą gościć piłkarzy i kibiców. Podróż do Kijowa ze Lwowa zajmie samochodem co najmniej dziewięć godzin (droga E 40). Kluczowa dla stolicy okaże się trasa łącząca Kijów z Donieckiem (w tych dwóch miastach rozgrywane będą mecze grupy D). Przedostanie się z jednej metropolii do drugiej przy pomocy auta to co najmniej 11 godzin w samochodzie (najpierw autostrada M3, później droga A50), co nie będzie raczej należało do najprzyjemniejszych doświadczeń, jakich można doznać na Ukrainie...

Piłka Nożna

„Piłka Nożna” radzi: Jak dotrzeć do Kijowa?
 
Podziel się newsem
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji