„Piłka Nożna” radzi: Jak dotrzeć do Charkowa? - Miasta - Euro 2012

„Piłka Nożna” radzi: Jak dotrzeć do Charkowa?

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Charków, jako drugi co do wielkości ukraiński ośrodek, posiada szereg połączeń z pozostałymi miastami EURO 2012 na Ukrainie. W mieście funkcjonuje międzynarodowe lotnisko oraz dworzec kolejowy i autobusowy. Mimo wszystko komfortowe i jednocześnie niedrogie przedostanie się na drugi koniec kraju nie jest jednak takie łatwe, jak się wydaje.
Samolotem...
Międzynarodowe lotnisko w Charkowie dzięki pieniądzom lokalnego magnata Ołeksandra Jarosławskiego przeszło przed EURO 2012 metamorfozę - powstał tu zupełnie nowy terminal, który spełnia najwyższe, europejskie standardy. Oprócz tego potężny, nowopowstały hangar dla samolotów podczas turnieju działał będzie jako dodatkowy terminal pasażerski. Niestety lotnisko nie posiada jeszcze rozbudowanej siatki połączeń i raczej nie ma co liczyć, że przed Euro 2012 sytuacja ulegnie diametralnej zmianie. Z portu operują przede wszystkim lokalni przewoźnicy, zapewniający loty do Kijowa, Iwano-Frankowska, Moskwy czy Erewania. Liniami Austrian Airlines można dostać się do Charkowa z Wiednia. Podczas Euro większość samolotów lądujących w Charkowie będzie zapewne samolotami wyczarterowanymi.

Pociągiem...
Tanie podróżowanie po Ukrainie jest możliwe przede wszystkim dzięki niskim cenom biletów na pociągi. Podróż do Kijowa nocnym składem kosztuje jedynie 43 zł. Jeszcze mniej wyniesie nas przejazd do Charkowa z Doniecka: całkiem wygodny pociąg z miejscami siedzącymi a'la samolot zabierze nas za około 24 zł. 77 zł kosztuje bilet na podróż z Charkowa do Lwowa. Problem w tym jednak, że każdy z wymienionych przejazdów zabiera ogrom czasu. „Przejażdżki" trwają odpowiednio dziesięć, osiem i osiemnaście godzin. Do Charkowa można również dojechać z Moskwy (14 godzin, 370 zł).

Droga lądowa...
Bezpośrednie połączenia autobusowe z Charkowem utrzymują wszystkie największe miasta Ukrainy. Przejazd trwa przeważnie porównywalnie do jazdy pociągu, jednak ceny biletów są wyższe (na dalekich trasach o wiele wyższe). Dlatego na dalekich trasach warto zastanowić się, czy nie bardziej opłaca się skorzystanie z własnego samochodu. Ceny benzyny na Ukrainie wahają się w granicach 2,7 - 2,9 zł za litr.


Piłka Nożna
„Piłka Nożna” radzi: Jak dotrzeć do Charkowa?
 
Podziel się newsem
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji