Krótka piłka: Fornalik blisko GKS Tychy - Krótka Piłka - Adam Godlewski

Krótka piłka: Fornalik blisko GKS Tychy

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Adam Godlewski - Krótka Piłka
Czwartek, 29 Czerwiec 2017 16:00
Przy okazji wizyty w Tychach na półfinałowym meczu Anglików z Niemcami - dobrym, intensywnym i emocjonującym - w Młodzieżowych Mistrzostw Europy, zasięgnąłem także języka w sprawach futbolu na Śląsku. Miałem okazję gościć na Stadionie Śląskim, który nadal jest jednym wielkim placem budowy, ale jego obecni zarządcy nie mają już wątpliwości - po wizycie Adama Nawałki - że jeden z jesiennych towarzyskich meczów kadry - z Urugwajem bądź z Peru - zostanie rozegrany w piękniejącym z dnia na dzień Kotle Czarownic. Murawa już zresztą została położona, a teraz trwają prace przy montażu bieżni lekkoatletycznej, która ma zastąpić tor żużlowy. Zaś hotel Diament, mieszczący się w koronie stadionu, wkrótce ma zostać przekwalifikowany na centrum konferencyjne i szkoleniowe z prawdziwego zdarzenia.
Waldemar Fornalik odszedł z Ruchu po rundzie zasadniczej minionego sezonu Lotto Ekstraklasy (fot. Łukasz Skwiot)

Ciekawie powinno być także w Tychach. A w zasadzie to już jest, miejscowy pierwszoligowy GKS prowadzi zaawansowane rozmowy z Waldemarem Fornalikiem. Decyzja ma zapaść w piątek, a wedle źródeł „PN" były selekcjoner nie pochylałby się w ogóle nad ofertą z tej klasy, gdyby nie chodziło o klub z miasta, w którym się osiedlił. Podobno nie tylko władze GKS, ale i najważniejsi ludzie w tyskim magistracie są zwolennikami właśnie takiej opcji szkoleniowej na najbliższe lata. A konkretnie - na pięć lat, wszystko bowiem wskazuje, że właśnie taki okres umowy ma być kolejnym magnesem dla byłego trenera drużyny narodowej.

Krótka piłka: Powrót wojownika - KLIKNIJ!

Fornalik nie był oczywiście jedynym kandydatem do przejęcia posady zwalnianej przez Jurija Szatałowa, wcześniej rozważano także kandydaturę Macieja Bartoszka. Swoją drogą, były selekcjoner był przymierzany - i jak wiele wskazywało - już doszedł do porozumienia z władzami Bruk-Betu Termaliki, a z właścicielem Cracovii - Januszem Filipiakiem - miał być nawet dogadany w kwestii przejęcia Pasów już.... trzykrotnie. Za każdym razem uzgodnione warunki nie weszły jednak w życie. Ciekawe zatem, jak teraz zachowa się WF? Zechce poczekać na pracę w ekstraklasie tylko do pierwszego przesilenia w najwyższej lidze - a zapewne teraz jest na czele kolejki oczekujących na posady w ESA - czy podejmie wyzwanie, aby dopiero za rok awansować ponownie do elity z zespołem GKS Tychy? Przekonamy się już jutro. A taką decyzję podjął już przecież inny eksselekjoner Franciszek Smuda, który został w Łęcznej w Nice 1 lidze.

Adam Godlewski

Krótka piłka: Fornalik blisko GKS Tychy
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji