Co ma Klara Lewandowska do mundialu w 2018 roku?

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font
Adam Godlewski - Krótka Piłka
Piątek, 12 Maj 2017 16:02
Robert Lewandowski znów znalazł się na czołówkach w mediach wszelakiego typu. Nie za sprawą dobrego występu, czy spektakularnego gola dla Bayernu Monachium, tylko z powodu narodzin pierwszego dziecka. Córeczka Klara przyszła na świat w miniony czwartek, a jeszcze przed sobotnim meczem z Darmstadt Robert zdążył udzielić klubowej telewizji Bawarczyków wywiadu, w którym pochwalił się umiejętnością... zmiany pieluszek.
Robert Lewandowski został niedawno ojcem (fot. Łukasz Skwiot)Bez dwóch zdań - świat oszalał, co zresztą można było zaobserwować nie tylko w plotkarskich portalach. Żona Roberta, Anna, została we Francji nazwana Victorią Beckham Wschodu, a kto żyw spieszył z gratulacjami, dobrymi radami i wyjaśnieniami, co kryje imię najsłynniejszego dziecka urodzonego w tym roku. Zatem wariactwo jest pełne, ale trudno nie zauważyć, że Robert to pierwszy Polak, którego życie prywatne globalnie działa na wyobraźnię mas. Podczas gdy eksperci spierają się, czy do wywalczenia Złotej Piłki przez naszego rodaka nieodzowne są przenosimy na Santiago Bernabeu, RL9 także w barwach Bayernu potrafił zostać ikoną światowej popkultury. Co oznacza, że nawet bez angażowania tak olbrzymich PR-owych machin, jakie nakręcają kariery Cristiano Ronaldo, czy Leo Messiego - choć Lewy także ma manufakturę pracującą na jego wizerunek - można dzięki znakomitej grze w piłkę wybić się daleko poza granice... futbolu.


Jerome Boateng gratulując klubowemu koledze napisał na twitterze, że urodziła się przyszła snajperka żeńskiego zespołu Bayernu. Być może ma rację, mała Klara ma przecież po kim odziedziczyć wspaniałe sportowe geny. Tu i teraz kibiców w Polsce bardziej interesuje jednak kariera Roberta - naszej największej nadziei nie tylko na Złotą Piłkę, ale i człowieka, który ma papiery, aby poprowadzić biało-czerwonych do medalu w rosyjskim mundialu. Tak właśnie - do medalu! Lewandowski jest profesjonalistą jakich mało, ale stara to prawda, że dom i rodzina stanowią najlepszą bazę do sportowych sukcesów. A skoro ta baza właśnie się powiększyła, Robert będzie mógł znów skoncentrować się wyłącznie na robocie. Jego noty za spotkanie z Darmstadt nie powalają, bo nie mogą. W normalnym świecie po tak ważnym wydarzeniu w życiu prywatnym, Lewy dostałby pewnie wolne. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy losy tytułu zostały już rozstrzygnięte. Skoro jednak nadal ściga się o armatę dla najlepszego kanoniera Bundesligi, to w naszych mocno pokręconych czasach - wystąpił. Jest jednak tylko człowiekiem, więc tym razem nie pochwalił się nową cieszynką. Ale spokojna głowa - wkrótce się pochwali, to pewne jak to, że dwa razy dwa daje cztery. To w końcu jest Lewandowski! 

Jednym radość, innym - niekoniecznie. Oto nasz człowiek w strukturach FIFA i UEFA, a także szef sędziów w czeskiej federacji Michał Listkiewicz w minioną środę nie mógł pójść do... pracy. To znaczy wybrał się do biura, ale kiedy już doszedł do siedziby FACR, okazało się, że jest otoczona policyjnymi samochodami i nie wpuszczają tam nawet zatrudnionych. Stróże prawa zabezpieczali dokumentację piłkarskiego związku, nabrali bowiem podejrzeń, że doszło do malwersacji przy wykorzystywaniu publicznych dotacji na budowę sportowych obiektów. Choć Listkiewicz zastanawiał się - w rozmowie z niżej podpisanym - także nad politycznym wymiarem akcji, która raczej nieprzypadkowo została przeprowadzona tuż po tym, jak czeski rząd niespodziewanie podał się do dymisji. Szef związku Miroslav Pelta miał dobre relacje z członkami upadłego gabinetu, więc być może padł ofiarą politycznych rozgrywek. W kiepskim dla siebie momencie, za miesiąc w FACR zaplanowane są bowiem wybory prezesa, w których do minionej środy był jedynym kandydatem. 

Zanim Listkiewicz - zgodnie z polskim zwyczajem - dostał nieplanowane wolne w czeskiej federacji 3 maja, ułatwiał kontakty przedstawicielom Jagiellonii Białystok z klubami zza naszej południowej granicy, przede wszystkim zaś z Jablonca (to nomen omen matecznik Pelty) w kwestii pozyskania piłkarzy. Lider LOTTO Ekstraklasy wybrał się na transferowe polowanie do Czech, ale dotąd rozmowy w żadnej sprawie nie zostały sfinalizowane. I są niewielkie szanse, że zostaną, ponieważ finansowe oferty Jagi są, hm, niekonkurencyjne dla klubów znad Nysy i okolic...


Adam Godlewski
  
Co ma Klara Lewandowska do mundialu w 2018 roku?
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji